EMEP Genel Başkanı'na Meclis'e giriş yasağı

EMEP Genel Başkanı'na Meclis'e giriş yasağı
Gürkan: AKP iktidarının keyfi yönetim anlayışına bir kez daha tanık olduk Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan’ın, tahliye edilen HDP Diyarbakır...

Gürkan: AKP iktidarının keyfi yönetim anlayışına bir kez daha tanık olduk

Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan’ın, tahliye edilen HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken’i ziyaret etmek isterken Meclis’e girişi engellendi. HDP’li vekiller İdris Baluken ve Sırrı Süreya Önder'in müdühalesiyle Gürkan, "bir defaya mahsus" Meclis'e girebildi.

Evrensel’den Birkan Bulut’un haberine göre, Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan yasağa tepki göstererek "Bir parti genel başkanının Meclis’e giriş yasağının makul bir açıklamasının olacağını sanmıyorum. AKP iktidarının keyfi yönetim anlayışına bir kez daha tanık olduk. İdare Amirliğince HDP grubu aranarak girişin bu ziyarete mahsus sağlandığı ve yasağın süreceği bildirilmiş. Sanırım Meclis binasına dahi kendilerinin dışında kimsenin girmesine tahammül edemiyorlar. Bize söylenen gerekçe daha önce Demirtaş ve Yüksekdağ’ın tutuklanmasından sonra yapılan grup toplantısında slogan atıldığı için o gruba katılan herkesle ilgili yasaklama kararı çıkmış. Gerçekten saçmalıktan öte bir şey değil. Çünkü AKP grup toplantılarında da slogan atılıyor" dedi.

Öne Çıkanlar