Erdoğan 25 Kasım etkinliğinde oy istedi: Yavrumuzun kanını sandıkta da bırakmayalım

Erdoğan 25 Kasım etkinliğinde oy istedi: Yavrumuzun kanını sandıkta da bırakmayalım
Yayınlanma:
A+ A-
Erdoğan, 'Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' etkinliğinde HDP'yi kast edip "Bu örgütün parlamentomuzdaki uzantılarını görmezden gelemeyiz" dedi. Erdoğan, İstiklal saldırısıyla ilgili "Ana muhalefet ve yavrusu konuştu mu?" diye sordu.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefeti yine terör ile ilişkilendirerek sözü 2023 seçimlerine getirdi "3 yaşındaki yavrumuzun kanını yerde bırakmayalım derken aynı zamanda sandıkta da bırakmayalım" ifadesini kullandı.

'Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Erdoğan, HDP, CHP ve İYİ Parti'yi hedef aldı.

ÜMİT ÖZDAĞ'A: DAHA DUR BU İYİ GÜNLERİNİZ

Erdoğan, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın roket atılan Karkamış'a ziyareti sırasında protesto edilmesini de hatırlatarak, "Particiklerden bir tanesi dün Gaziantep oradan Karkamış'a geçmiş. Kalkmış orada mülteci kardeşlerimizle ilgili birkaç laf etmeye kalkınca, tabii ferasetiyle konuşur benim milletim, bunun yeri değil, lütfen burada siyaset yapmayın diye kovdular o da bir dükkana sığındı. Daha dur bu iyi günleriniz" ifadelerini kullandı.

Özdağ, öğle saatlerinde 21 Kasım Pazartesi günü roketatar ve havan saldırılarının düzenlendiği ve bir öğretmen ile bir çocuğun öldüğü Karkamış'ta Hasan Karataş’ın yakınlarına taziye ziyaretinde bulunmuştu. Hükümetin Suriye politikasını eleştiren Özdağ konuştuğu sırada çevredeki bazı kişilerin tepkisiyle karşılaşan Özdağ, partililer ve tepki gösterenler arasında gerginlik yaşandı. İki grup arasında arbede yaşandı ve bu sırada bazı kişiler bölgeden uzaklaştırılmaya çalışıldı.

erdogan-25.jpg

"Tek bir kadının bile şiddete uğramasına, cinayete kurban gitmesine asla rıza göstermeyeceğiz. Mücadelenin çıtasını yükselteceğiz. Kadına yönelik şiddetin önüne geçilmesi konusunda epey mesafe kaydettik" diyen Erdoğan daha sonra muhalefeti eleştirmeye başladı. Erdoğan şöyle konuştu:

'HAFTALARCA GÜNDEM OLUR, TEPKİLERİN ARDI ARKASI KESİLMEZDİ'

"Dünyanın başka yerinde terör örgütü öğretmen ve çocukları alçakça katletmiş olsa haftalarca aylarca gündem olur, tepkilerin ardı arkası kesilmezdi. Söz konusu Türkiye olunca kınama mesajı dışında kayda değer bir ses çıkmıyor. Dünyadaki insan hakları örgütleri nerede? Diyarbakır annelerini ziyaret ettiklerini gördünüz mü? Kadının canına kasteden genç kızlarımızı kandırıp ölüme sürükleyen terör örgütünü görmezden gelemeyiz."

'PARLAMENTOYA GİRİP TERÖRİSTLERLE KOL KOLA KANDİL'DE DOLAŞANLAR'

"Bu örgütün parlamentomuzdaki uzantılarını görmezden gelemeyiz. Onların demokrasi adına söyleyebilecekleri söz kalmamıştır. Biz kimin kim olduğunu gayet iyi biliyoruz. Bunların neyin peşinde olduğunu gayet iyi biliyoruz. Bunların kürsüyü fırsat bilerek kullandığı sözlerin bizim için kıymeti yok. Kadın ve çocuk katillerinin yakasına yapışmazsak en temel insani vazifemizi yerine getirmiş olamayız. Parlamentoya öyle veya böyle girip ondan sonra teröristlerle kol kola Kandil'de dağlarda dolaşanlar bu milletin oylarının temsilcisi olamaz."

'2023 SEÇİMLERİNİ BU ANLAMDA ÇOK ÖNEMLİ BULUYORUM'

"2023 seçimlerini bu anlamda çok çok önemli buluyorum. Ülkemizi kana bulayan kadın ve çocuk katillerinin arkasında duranlar işlenen insanlık suçuna ortaktır. Daha yeni, İstiklal Caddesi'ndeki terör eylemini neyle izah edecekler. Ana muhalefet ve yavrusu konuştu mu? Konuşacak sözleri yok. şehit edilen 3 yaşındaki yavrumuzun kanını yerde bırakmayalım derken aynı zamanda sandıkta da bırakmayalım."

2023 bunlar için bir son olacak. Benim buna imanım var. Terör örgütü kullanıyor, istismar ediyor diye kötü örneklere bakarak insani ve vicdani görevlerimizden vazgeçmeyeceğiz. Kadın ve çocuklardan oluşan mağdurları korumaya ve yaşatmaya devam edeceğiz. Particiklerden bir tanesi Karkamış'a geçmiş. Mültecilerle ilgili laf etmeye kalkışınca burada siyaset yapmayın deyip kovdular, o da bir dükkana sığındı. Kadın ve çocuk katili terör örgütüyle dirsek dirseğe dolaşanlara 2023 ders olacaktır.

Sınırlarda oluşturduğumuz güvenlik kuşağıyla kadın ve çocuklarımızın da güvenliğini sağlıyoruz. Bu kuşağı batıdan doğuya tamamlayarak insanlarımızın geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacağız." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar