Erdoğan: Netanyahu şunu bil, gidicisin gidici

Erdoğan: Netanyahu şunu bil, gidicisin gidici
Yayınlanma:
A+ A-
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Başbakanı Netanyahu’ya seslendi: "Bunlar senin daha iyi günlerin, gidicisin gidici. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste, çıkacak."

Artı Gerçek - İstanbul’da Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Açılış Töreni’nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları hakkında açıklamalarda bulundu. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya seslenen Erdoğan, "Seni daha farklı günler bekliyor, çocukların ahı seni iflah etmez” diyen Erdoğan, “Netanyahu şunu bil, gidicisin gidici. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste” ifadelerini kullandı.

İslam coğrafyasının Türkiye'ye baktığını söyleyen Erdoğan, "Katliamlara karşı en güçlü tepkilerden birini verirken meseleye insani yönden yaklaşıyoruz. Çocuklar ölmesin, analar evlatlarının soğuk bedenine sarılmasın diyoruz. 7 Ekim'den beri kan ve yıkım olmadan ateşkesin sağlanması bölgemizde barışın sağlanması içindir" dedi.

'ATEŞKES İÇİN GAYRET GÖSTERECEĞİZ'

Birçok konuda önemli kararlar aldıklarını belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

"Yerleşimcilerin terörist ilan edilmesi bu sonuç bildirgesinde bana göre en önemli maddeydi. Alınan kararların takipçisi olacağız. Ateşkesin tesisi için gayret göstereceğiz. Hakkı ve hakikati her platformda haykıracağız. Pazar günü gerçekleşecek toplantıda bu vakur duruşumuzu bir adım ileri taşıyacağız. Vizyon sahibi ülkeleri harekete geçirmek için temasları yoğunlaştıracağız. Geçmişinde hiçbir utanç lekesi bulunmayan ülke olarak bunu yerine getirmeye çalışıyoruz. Milletimize umut bağlayan insanları hiçbir zaman yüz üstü bırakmadık. Kimseye sırtımızı dönmeyeceğiz." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar