Erdoğan 'Pelikancılar'la buluştu

Erdoğan 'Pelikancılar'la buluştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu'na karşı bildiri yayımlayan 'Pelikancılar' olarak bilinen Bosphorus Global'i ziyaret etti.

Kamuoyunda 'Pelikancılar' olarak bilinen ve dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu'na yönelik sert ifadelerin yer aldığı bildiri yayımlamasıyla duyuran kadroların oluşturduğu 'düşünce kuruluşu' Bosphorus Global, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir araya geldiklerini duyurdu.

Görüşmede isimleri Pelikan yapılanması ile anılan Hilal Kaplan ve eşi Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi Başkanı Süheyb Öğüt yer alırken, ziyarete Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’da yer aldı.

 

AKP destekçisi bir çok sosyal medya hesabını yönetmesiyle de bilinen Bosphorus Global’in resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Başkan Erdoğan müessesemize teşrif buyurdular. Yaklaşık 1.5 saat süren görüşmede Başkan Erdoğan’a müessesemizin @FetoGercekleri, @Yekvucutcom, @DogrusuNe, @FactsofTR, @FactCheckingTR, @ShameChronicles gibi projelerinin yanı sıra yurt dışı faaliyetleri hakkında da bilgi verildi" denildi.

 

 

DAVUTOĞLU'NA KARŞI BİLDİRİ YAYIMLAMIŞLARDI

Adını ilk olarak 1 Mayıs 2016’da duyuran 'Pelikan' grubu, o dönem Başbakanı Ahmet Davutoğlu’na karşı yayınladığı ‘Pelikan Bildirisi’nde Davutoğluna sert ifadeler yöneltilmiş, bildirinin ardından Ahmet Davutoğlu başbakanlık görevinden istifa etmişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar