Erdoğan Sultanbeyli'de: 14 Mayıs'taki zafer, İstanbul'un ayağına vurulan prangalardan kurtuluşunun işareti olacaktır

Erdoğan Sultanbeyli'de: 14 Mayıs'taki zafer, İstanbul'un ayağına vurulan prangalardan kurtuluşunun işareti olacaktır
Yayınlanma:
A+ A-
İstanbul'da konuşan Erdoğan, 14 Mayıs seçimlerini “Bu zafer aynı zamanda İstanbul'un da ayağına vurulan prangalardan kurtuluşunun işareti olacaktır” diye niteledi. Erdoğan ayrıca “14 Mayıs'ta bay bay Kemal diyeceğinize hiç şüphem yok” dedi.

Artı Gerçek - İstanbul'da Aydos Kalesi ve Sultan Korusu Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Bu zafer aynı zamanda 3,5 yıldır kaderine terk edilen, unutulan, kaynakları sömürülen, eser ve hizmetten mahrum bırakılan İstanbul'un da ayağına vurulan prangalardan kurtuluşunun işareti olacaktır” ifadelerini kullandı. 14 Mayıs'taki seçimler üzerinden konuşmasına devam eden Erdoğan, “Seçimde küresel güçleri arkasına alarak tek parti faşizmini hortlatmak isteyen zihniyete karşı yeni bir meydan okumaya hazırlanıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sultanbeyli Restorasyonu Tamamlanan Aydos Kalesi ve Sultan Korusu Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın açıklamaları özetle şöyle:

“Boğazın her iki yakasında yaptığımız devasa yatırımlarla biz bu ülkede tarih yazdık. Fatih karadan kadırgaları yürüttü. Biz de onun torunları olarak Marmara'nın altından raylı sistemi yürüttük.”

“Ülkemizin 14 Mayıs'ta gideceği seçimde küresel güçleri arkasına alarak tek parti faşizmini hortlatmak isteyen zihniyete karşı yeni bir meydan okumaya hazırlanıyoruz. Yeter, söz de karar da gelecek de milletindir diyerek huzurunuza geliyoruz. Türkiye yüzyılını beraber inşa edelim diyerek desteğinize talibiz."

“Bu zafer aynı zamanda 3,5 yıldır kaderine terk edilen, unutulan, kaynakları sömürülen, eser ve hizmetten mahrum bırakılan İstanbul'un da ayağına vurulan prangalardan kurtuluşunun işareti olacaktır.”

“14 Mayıs'ta tek parti zihniyetinin son çırpınışlarını sandığa gömeceğiz. 14 Mayıs'ta bay bay Kemal diyeceğinize hiç şüphem yok." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar