Erdoğan'dan CHP Kurultayına ilişkin ilk yorum: Al birini vur ötekine

Erdoğan'dan CHP Kurultayına ilişkin ilk yorum: Al birini vur ötekine
Yayınlanma:
A+ A-
Erdoğan, dün CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda genel başkan seçilen Özgür Özel'i ve Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı. İki isme Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala üzerinden yüklenen Erdoğan, "Al birini vur diğerine. Bunların birbirinden farkı yok" dedi.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün gerçekleşen CHP kurultayıyla ilgili, "Bay bay Kemal kime bay bay dedi? Edirne’deki terörist başına bay bay dedi. CHP'de kongreyi kazanan zat Demirtaş ve Kavala'ya selam verdi. Al birini vur ötekine" dedi.

CHP'nin dün gerçekleştirilen 38. Olağan Kurultayı'nın ikinci tur oylamasında Manisa Milletvekili Özgür Özel genel başkan seçildi.

CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'ndaki genel başkanlık seçiminde, ilk turda salt çoğunluk sağlanamadığı için oylama ikinci tura kaldı.

Saat 00.30 itibarıyla başlayan ikinci tur seçiminde oy kullanma işlemi saat 02.30'da tamamlandı.

Oy sayımının ardından Özgür Özel'in 812 oy alarak CHP'nin yeni genel başkanı olduğu açıklandı. Kemal Kılıçdaroğlu ise 536 oy aldı.

ERDOĞAN'DAN İLK YORUM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'de toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, dün Özgür Özel’in genel başkan seçildiği CHP 38. Olağan Kurultayı’nı değerlendirdi.

Seçimi kazanan Özgür Özel'in ismini anmayan Erdoğan, tutuklu iş insanı Osman Kavala ve tutuklu olan HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın iki aday tarafından anılması üzerine, Özel ve Kılıçdaroğlu'nu hedef alarak "Bay bay Kemal kime bay bay dedi? Edirne’deki terörist başına bay bay dedi. CHP'de kongreyi kazanan zat Demirtaş ve Kavala'ya selam verdi" ifadelerine yer verdi.

Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

'BUGÜNKÜ İSTANBUL’U KURMANIN TEMELLERİNİ ATTIM'

"Rize'nin baharı ayrı güzel sonbaharı ayrı güzel. 40 yaşında Büyükşehir Belediye Başkanı seçilerek İstanbul’u geliştirecek hizmetleri İstanbul’a kazandırma şansını yakaladım. İstanbul’u çöpten çamurdan kurtararak bugünkü İstanbul’u kurmanın temellerini attım. 60 yaşında seçimle göreve gelen ilk Cumhurbaşkanı olma şerefine eriştim. Ülkeme ve milletime hizmeti sürdürüyorum. Allah’tan başka güvenecek dal, milletimden başka yaslanacak gövde aramadım.

Yolumu kesmek için kurulan her tuzağın bozulduğunu, her zorluğun kolaylığa dönüştüğünü gördüm. Bu kentsel dönüşümü yaptığımız Rize merkezdeki bu güzellik ayrı bir gurur veriyor bana. Şu anda 40 bin kişi var karşımda. Buralar, dükkanlar, mağazalar, ofisler çalışmaya başladığında, herkes konutlarına yerleştiğinde ne kadar güzel olacak, herhalde takdir ediyorsunuzdur.

'HİÇ KİMSE NE OLACAK HALİM ENDİŞESİ TAŞIMIYOR'

Milletimize bir söz vermiştik. Artık bu ülkede hiçbir şey eskisi gibi olmayacak demiştik. Aradan geçen 21 yılın ardından artık bu ülkede hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını görmenin kıvancı içerisindeyiz. 5-10 sene önce buralar neydi? Şu anda ne olduğunu görüyorsunuz değil mi? Artık bu ülkede darbecilerin borusu ötmüyor, cuntacıların sesi çıkmıyor, kimse öz yurdunda garip muamelesi görmüyor.

Hiç kimse ne olacak halim endişesi taşımıyor. Ülkenin imkanlarını halkla buluşturarak bunları sağladık. Her yerde insanımız aynı duyguyla hayatına sarılıyor. Bu başarının gururu bile bize yeter. Türkiye Yüzyılı vizyonuyla çıtayı en tepeye çıkartıyoruz. Eskisinden daha çok çalışmamız, daha çok mücadele etmemiz gereken bir döneme giriyoruz.

'KONGREYİ KAZANAN ZAT'

Ana muhalefetin dün kongresi vardı. Bay bay Kemal kime bay bay dedi? Edirne’deki terörist başına bay bay dedi. CHP'de kongreyi kazanan zat Demirtaş ve Kavala'ya selam verdi. Al birini vur ötekine." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar