Kurultay öncesi konuşan Özgür Özel: Erdoğan’ı geride bırakacak bir lider öneriyorum

Kurultay öncesi konuşan Özgür Özel: Erdoğan’ı geride bırakacak bir lider öneriyorum
Yayınlanma:
A+ A-
CHP 38. Olağan Kurultayı öncesi konuşan genel başkan adayı Özel, güçlü bir sosyal demokrat parti vaadiyle yola çıktığını söyledi. Özel, “Tayyip Erdoğan’ın karşısına dikilip onunla didişecek bir lider değil, onu geride bırakacak bir lider öneriyorum” dedi.

Artı Gerçek - Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) bugün ve yarın yapılacak 38. Olağan Kurultayı öncesi konuşan genel başkan adayı Özgür Özel, “Tayyip Erdoğan’ın karşısına dikilip onunla didişecek bir lider değil, onu geride bırakacak bir lider öneriyorum. Erdoğan’ın dayattığı toplumu dikine kesen kimlik siyasetini reddeden, enine kesen bir anlayışı öneriyorum” dedi.

“Bir süredir partimizin izlediği mahcup ve edilgen siyasete karşı, cesur ve kararlı bir siyaset öneriyorum” diyen Özel, güçlü bir sosyal demokrat parti vaadiyle yola çıktıklarını belirtti.

‘ERDOĞAN’I GERİDE BIRAKACAK BİR LİDER ÖNERİYORUM’

Cumhuriyet’ten Cengiz Karagöz’e konuşan Özel, CHP’yi değiştirmenin Türkiye’yi değiştirmek olduğunu söyleyerek, şu ifadeleri kullandı:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi, yenilgilere mahkûm olmasın, yeni bir yenilgi daha almasın, ana muhalefette kalmasın, iktidar olabilsin diye yola çıktım. Biz Türkiye siyasetinde bir paradigma değişikliği öneriyoruz. Tayyip Erdoğan’ın karşısına dikilip onunla didişecek bir lider değil, onu geride bırakacak bir lider öneriyorum. Erdoğan’ın dayattığı toplumu dikine kesen kimlik siyasetini reddeden, enine kesen bir anlayışı öneriyorum.”

‘SOKAĞI VE MEYDANI ÖRGÜTLEYEN BİR CHP…’

Kayıt dışı olmayan bir siyaset vaat ettiğini söyleyen Özel, “Kürt’e, Türk’e, Alevi’ye, Sünni’ye, sağcıya, solcuya, yoksula ve güvencesiz çalışana dokunacak bir siyaset vaat ediyorum. Bir süredir partimizin izlediği mahcup ve edilgen siyasete karşı, cesur ve kararlı bir siyaset öneriyorum. Sokaktan kaçan değil, sokağı ve meydanı örgütleyen bir CHP vadediyorum. Genel Başkanımızın bir süredir tercih ettiği kayıt dışı siyasetten vazgeçmeyi, seçilmiş kurulları, il başkanlarını, ilçe başkanlarını, Parti Meclisi’ni, MYK’yı güçlendiren, onları merkezine alan bir Cumhuriyet Halk Partisi öneriyorum.”

‘BU ÜLKENİN İKTİDARI DEĞİŞECEK, TÜRKİYE DEĞİŞECEK’

“Şah damarlarında Atatürk ve Cumhuriyet sevgisi atan çok değerli delegelerimizin bugün vereceği karar, partimizin 2’nci yüzyılını da belirleyecek” diyen Özel, konuşmasına şöyle sürdürdü:

“Partimizin ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılında verilecek bu kararla, seçim yenilgisinin ardından hiçbir şey olmamış gibi davranmayı içine sindiremeyen, yenilgilerden, hatalardan ders alan bir kadronun iş başına gelmesi mümkün kılınabilir. Bugün verilecek kararla, eminim ki önce Cumhuriyet Halk Partisi değişecek, ardından bu ülkenin iktidarı değişecek, Türkiye değişecek.”(Kaynak)

Öne Çıkanlar