Erkan Baş'tan Jeremy Corbyn'e destek ziyareti: 'Aynı düşmana karşı mücadele ediyoruz'

Erkan Baş'tan Jeremy Corbyn'e destek ziyareti: 'Aynı düşmana karşı mücadele ediyoruz'
TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Kuzey Londra'da Islington North bölgesinden bağımsız aday olan eski İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn'le buluştu. Baş, "Ayrı ülkelerde yaşasak da aynı düşmana karşı mücadele ediyoruz" dedi.

Artı Gerçek - Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş Londra'da, eski İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn'i ziyaret etti. Görüşmeye birçok TİP taraftarının yanı sıra Cornyn'in basın danışmanları ve sanatçı Mehmet Ali Alabora da katıldı.

Kuzey Londra'da Islington North bölgesinden bağımsız aday olan Corbyn'i seçim bürosunda ziyaret eden Baş, Corbyn'le birlikte ev ev gezerek seçmenden Corbyn'e oy vermelerini istedi.

'AYNI DÜŞMANA KARŞI MÜCADELE EDİYORUZ'

Evrensel'den Arif Bektaş'ın haberine göre, Erkan Baş, “Ayrı ülkelerde yaşasak da aynı düşmana karşı mücadele ediyoruz” diyerek dayanışma içinde mücadele etmek istediklerini söyledi. Corbyn ise, bölgesinde en büyük göçmen toplumlarından olan Türk ve Kürt toplumu ile yakından çalıştığını hatırlatarak, TİP üyelerinin seçim çalışmasına katılmasını istedi.

Corbyn, uzun yıllar boyunca Türk ve Kürt Toplumu Dayanışma Merkezi (DAY-MER) ile yakından çalıştığını, her yıl DAY-MER Festivali'ne katıldığını, bu yıl da 7 Temmuz'da yine katılacağını söyleyerek, Türk ve Kürt toplumu ile kurduğu iyi ilişkilerden söz etti.

'ONA OY VEREBİLİYORSANIZ, ŞANSLISINIZ'

Buluşmadan bir fotoğraf paylaşan Mehmet Ali Alabora da Corbyn'in seçimlere bağımsız girdiğini ve Baş'ın kendisine destek için geldiğini aktardı. Alabora "Her zaman Britanya'daki Türkiyeli topluluğun yoldaşı, ırkçılığın karşıtı oldu, barış ve adaleti savundu. 4 Temmuz'da ona oy verebiliyorsanız, şanslısınız" ifadelerini kullandı. (Kaynak)

Öne Çıkanlar