Fatih Erbakan'dan Bahçeli'ye yanıt: Dedemiz yaşında insan

Fatih Erbakan'dan Bahçeli'ye yanıt: Dedemiz yaşında insan
Fatih Erbakan, kendisine "Soyadının ağırlığını taşımaktan aciz" diyen MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi. Erbakan, "Dedemiz yaşında insan. Karşılıklı atışmaya girmeyi uygun bulmuyoruz” dedi.

Artı Gerçek - Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, grup toplantısında isim vermeden kendisini hedef alan MHP lideri Devlet Bahçeli ile polemiğe girmek istemediğini söuyleyerek, "Dedemiz yaşında insan" dedi.

BAHÇELİ 'MİRASYEDİ' DEMİŞTİ

Bahçeli dünkü gurup toplantısında Malatya Kürecik'teki radar üssünün kapatılmasını isteyen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ı hedef almış, “Mirasyedilerin Filistin konusunda cephe açıp Türkiye'yi suçlaması, jet yakıtı satıldığını iddia ederek Kürecik sakızı çiğnemeleri, utanç duvarı gibi karşımızdadır. Soyadının ağırlığını taşımaktan aciz olanların nerede durduğunu, kimlere ve nelere hizmet ettiğini, çıkarları uğruna nasıl da şuur kaybına uğradığını herkes öğrenecektir" demişti.

KRT canlı yayınına katılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan da Bahçeli için “dedemiz yaşında” ifadesini kullandı. Erbakan, “Biz bu gibi polemiklere girmeyi istemiyoruz. Bahçeli, babamız, hatta belki de dedemiz yaşında insan. Karşılıklı atışmaya girmeyi uygun görmüyoruz. Zaten YRP’yi kurarken siyasete nezaket getireceğiz, kavga yerine çözüm üreteceğiz dedik. O nedenle bu konudaki görüşümüz bu yönde” dedi.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

MHP Lideri dünkü grup toplantısında isim vermeden Yeniden Refah Partisi’ni ve lideri Fatih Erbakan’ı eleştirmişti.

“Mirasyedilerin Filistin konusunda cephe açıp Türkiye'yi suçlaması, jet yakıtı satıldığını iddia ederek Kürecik sakızı çiğnemeleri, utanç duvarı gibi karşımızdadır" diyen Bahçeli devamında şunları söylemişti:

“Soyadının ağırlığını taşımaktan aciz olanların nerede durduğunu, kimlere ve nelere hizmet ettiğini, çıkarları uğruna nasıl da şuur kaybına uğradığını herkes öğrenecektir. 3-5 belediye almak, siyasi ikbal ve ihtiraslarını tatmin etmek maksadıyla her türlü kılığa girenleri inanıyorum ki milletimiz hoş görmeyecek, allah da affetmeyecektir. Ayranları yok içmeye, atla gidiyorlar çeşmeye. Cumhur İttfakını zaafa uğratmak dışında gayeleri yok." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar