Garo Paylan'dan, hakkındaki suikast planı için suç duyurusu

Garo Paylan'dan, hakkındaki suikast planı için suç duyurusu
Yayınlanma:
Güncelleme: 17 Ağustos 2022 16:55
A+ A-
Garo Paylan, avukat Mehmet Sinan İnce'nin 2016 yılında kendisine yönelik suikast planı yapıldığı iddiasıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Avukat Sinan İnce'nin 2016'da Garo Paylan'a yönelik suikast planı iddiası yargıya taşındı. 

HDP Milletvekili Garo Paylan, avukat Mehmet Sinan İnce'nin 2016 yılında kendisine yönelik suikast planı yapıldığı iddiasıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Paylan, İnce'nin iddialarıyla ilgili savcılığın harekete geçmediğini belirtti ve şöyle konuştu:

"Avukat Mehmet Sinan İnce, Instagram üzerinden yaptığı paylaşımlarda, devlet içindeki bazı karanlık odakların, 2016 yılında bana yönelik bir suikast planladıklarını ve bu planın başka odaklarca bozulduğunu ifşa etti. Bu ifşaatın üzerinden iki hafta geçmesine rağmen, resen soruşturma başlatması gereken Cumhuriyet Başsavcılıkları harekete geçmediler. Bu nedenle, hakkımdaki suikast planının aydınlatılması için Levent Göktaş, Mehmet Sinan İnce ve resen tespit edilecek diğer kişiler ile ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundum." 

Konuyla ilgili sosyal medyada da paylaşımda bulunan Paylan, "Suçluları koruyanlar suçun ortağıdır." notunu düştü. 

Avukat Mehmet Sinan İnce, Instagram hesabından yaptığı paylaşımlarda Meclis'e silah sokularak Garo Paylan'ın öldürüleceği iddialarında bulunmuştu. 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar