Gergerlioğlu'ndan 'Gülten Sayın'ın cezası ertelensin' çağrısı

Gergerlioğlu'ndan 'Gülten Sayın'ın cezası ertelensin' çağrısı
Yayınlanma:
A+ A-
Annesi cezaevinde olan 6 yaşındaki kanser hastası Yusuf Kerim'in sağlık durumu günden güne kötüleşiyor. "Tedavi başarılı olamıyor çünkü çocuk annesiz" diyen HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Gülten Sayın'ın cezasının ertelenmesi çağrısı yaptı.

Artı Gerçek - HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, kanser hastası Yusuf Kerim Sayın iyileşene kadar, cezaevindeki annesi Gülten Sayın'ın cezasının infazının ertelenmesini istedi.

Gergerlioğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Yusuf Kerim'in annesi annesi Gülten Sayın'ın, yargılandığı 'FETÖ' davasında cezasının onanarak 6 yıl 3 ay hapis cezasına mahkum edildiğini hatırlattı.

6 yaşındaki Yusuf Kerim'in babasının da çocuğuna bakabilmek için işi bıraktığını aktaran Gergerlioğlu, "Çocuğun tedavisinde çok önemli aksamalar oluyor çünkü anne şefkati ve merhametinden yoksun, annesini arıyor, annesine hasret içinde. Tedavi başarılı olamıyor çünkü çocuk annesiz" dedi.

ADALET BAKANLIĞI ADIM ATMIYOR

Yusuf Kerim'i 1,5 aydır gündemde tuttuklarını ancak yetkililerin herhangi bir girişimde bulunmadığını, Adalet Bakanlığı'nın bir adım atmadığını söyleyen Gergerlioğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığını da bu konuda bir girişimde bulunmadığı gerekçesiyle eleştirdi. Gergerlioğlu, "Nasıl bir vicdansızlık içinde bulunuyorsunuz. Biz 'Cezasını çekmesin.' demiyoruz, çocuğun hastalığı boyunca ve Allah korusun ölene kadar annesi onun başında olsun diyoruz" diye konuştu. (AA)

Öne Çıkanlar