HDP'li Tiryaki: İktidar gözünü anlaşılan İstanbul Büyükşehir'e dikmiş durumda

HDP'li Tiryaki: İktidar gözünü anlaşılan İstanbul Büyükşehir'e dikmiş durumda
HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Rüştü Tiryaki, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verilen hapis ve siyaset yasağı cezasını değerlendirdi. Kararın siyasi olduğunu söyleyen Tiryaki, "İktidar gözünü anlaşılan İstanbul Büyükşehir'e dikmiş durumda" dedi.

Artı Gerçek - HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Rüştü Tiryaki, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verilen hapis cezasına ilişkin "Bu siyasi bir karar, hukuki değil" dedi.

Halk TV yayınına bağlanan Tiryaki, İmamoğlu hakkındaki 'ahmak' davasında yaşananları hatırlatıp, ceza konusu olan 'ahmak' sözlerinin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yanıt olarak sarf edildiğini belirtti; "Ortalama zekaya sahip bir kişi bu sözlerin kime ait olduğunu anlayabilir" ifadelerini kullandı.

'İKTİDAR, KENDİSİNDEN DEĞİLSE SEÇİLMİŞLERİ KABUL ETMİYOR'

Kararın onanıp İmamoğlu'na siyasi yasak getirilmesinin kesinleşmesi ihtimali sorulan Tiryaki, "Seçilmiş iktidar, kendisinden değilse seçilmiş olarak kabul etmiyor. Ne milletvekillerini, ne belediye başkanlarını halkın temsilcisi olarak görüyor" dedi.

'BİZİM İÇİN SÜRPRİZ OLMAZ'

Tiryaki, HDP'nin kazandığı 48 belediyeye de kayyım atandığını hatırlatarak "İBB'ye karşı böyle bir girişimde bulunulması bizim için sürpriz olmaz. Bu iktidar tarafından yapılmamış bir şey değil" diye konuştu. HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı, "İktidar bugün gözünü anlaşılan İstanbul Büyükşehir'e dikmiş durumda" dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar