HEDEP’ten İstanbul’da kongre hazırlığı: Hedef umudu büyütmek

HEDEP’ten İstanbul’da kongre hazırlığı: Hedef umudu büyütmek
Yayınlanma:
A+ A-
HEDEP, İstanbul’da 12 Kasım’da “Kazanmak için yeniden HEDEP, yeniden İstanbul” şiarıyla kongreye gidiyor. HEDEP İstanbul İl Kongre Komisyonu Eş sözcüsü Atilla Özdoğan, tüm kesimlere seslenerek: Halklarımızı umudu büyütmek adına kongreye davet ediyoruz.

Artı Gerçek - Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) İstanbul İl Örgütü, 2’nci Olağanüstü Kongresini “Kazanmak için yeniden HEDEP, yeniden İstanbul” şiarıyla 12 Kasım’da Küçükçekmece’de bulunan Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirecek.

Yoğun katılımın beklendiği kongreye ilişkin konuşan HEDEP İstanbul İl Kongre Komisyonu Eş sözcüsü Atilla Özdoğan, tüm kesimleri kongreye davet etti.

HEDEP İstanbul İl Örgütü olarak ilk yerel kongreyi kendilerinin yaptıklarını ifade eden Özdoğan, “Bu kongreyi genel merkez kongresinin bize verdiği mesajlar çerçevesinde kurguluyoruz. İstanbul son derece stratejik bir kenttir. Türkiye sosyolojisinin bütün renklerini İstanbul’da görmek mümkündür. HEDEP’in hedeflemiş olduğu sistemin mağdur ettiği, bütün ezilenleri bir araya getiren bir mücadele platformunda buluşturan stratejisinin en kolay karşılık bulacağı yer İstanbul’dur. Bu anlamda İstanbul’u önemsiyoruz” dedi.

‘UMUDU YENİDEN YEŞERTEN BİR ÇABA İÇERİSİNDEYİZ’

İstanbul’da çoğulcu bir yapı oluşturmak istediklerini belirten Özdoğan, kongre için birçok toplantı yaptıklarının bilgisini paylaştı. Farklı toplumsal kesimlerle oluşturdukları komisyon üzerinden görüşmelere devam ettiklerini ifade eden Özdoğan, seçim sonrasında yaşananlara da değinerek, “14 Mayıs seçimleri sonrasında kamuoyunda bir demoralize durumu oluştu. Biz bu durumu tersine çevirecek, umudu yeniden yeşerten bir çaba içerisindeyiz. Halklarımızın umutsuz olması için hiçbir gerekçe yok. Biz bu moralsizliği geride bırakan, umudu büyüten ve kongreyle bir mücadele hattı örmeye çalışıyoruz” diye belirtti.

‘BÜTÜN HALKLARIMIZI KONGREMİZE BEKLİYORUZ’

Sistemden mağdur olan kadınlara, gençlere, emekçilere, ekolojistlere seslenen Özdoğan, şunları kaydetti:

“Bunların mücadelesini tek bir kanala akıtarak, bu sisteme karşı birlikte mücadele etmek gerekir. Bunun için HEDEP’e gelmeliler. İstanbul’da HEDEP, kongresiyle çok güçlü bir çıkış yaparak yoluna devam edecek. O yüzden bütün halklarımızı, ezilenleri, emekçileri 12 Kasım'da gerçekleşecek olan kongremize bekliyoruz. Halklarımızı umudu büyütmek adına Pazar günü kongreye davet ediyoruz.” (MA)

Öne Çıkanlar