İddia: Ekrem İmamoğlu, ilçe başkanları toplantısına alınmadı

İddia: Ekrem İmamoğlu, ilçe başkanları toplantısına alınmadı
Yayınlanma:
A+ A-
Gazeteci Saymaz, Kılıçdaroğlu'nun önderliğinde gerçekleşen CHP'nin ilçe başkanları toplantısına Ekrem İmamoğlu'nun alınmadığı iddiasını kaleme aldı. Buna göre ilçe başkanları Kılıçdaroğlu'na sitem etmiş, CHP lideri de "Bu bir örgüt toplantısı" demiş.

Artı Gerçek - Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından ilk 'değişim' çağrısı yapan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önderliğindeki CHP ilçe başkanları toplantısına alınmadığını öne sürdü.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul ziyaretlerinde bilgilendirilmediği ve kendisinin programlara davet edilmediği iddialarıyla ilgili de konuşan İmamoğlu, “Bu sorunun muhatabı ben değilim. Bu konu hakkında daha önce bir gazeteye beyan verdim. Bugün konu hakkında ilave bir beyanım olmayacak. Kafamda bir soru işareti var ise ya da öğrenmesini istediğim bir husus var ise Sayın Genel Başkanımızla 28 Mayıs’tan bugüne kadar diyaloğumu hiç kesmedim” demişti.

'BAŞKAN PROGRAMINI BÖLMESİN'

Saymaz’ın aktardığına göre, İmamoğlu, geçen cuma hem CHP Genel Merkezi hem de İl Başkanlığı tarafından Kılıçdaroğlu'nun İstanbul programına çağrıldı. İmamoğlu, genel merkeze gönderdiği yanıtta, 17 Eylül Pazar günü Adnan Menderes ve arkadaşlarının anmasına ve saat 15.00'teki ilçe başkanlarıyla yapılan toplantıya katılacağını bildirdi. İmamoğlu'nun özel kalemine cuma gecesi saat 23.45 dolaylarında genel merkezden mesaj gönderildi. Mesajda, “İlçe başkanlarıyla kapalı toplantı yapılacak. Başkan programını bölmesin” denildi.

Saymaz, İmamoğlu’nun geçen pazar günü Menderes ve arkadaşlarının anıt mezarına yürürken Kılıçdaroğlu'na, “Toplantıya gelirim diye söylemiştim ama herhalde kapalı bir toplantı olacakmış. İlçe başkanları olacakmış” dediğini, CHP liderinin de bunu onayladığını belirtti.

Saymaz, İmamoğlu’nun alınmadığı toplantıda ilçe başkanlarının Kılıçdaroğlu'na sitem ederek “Belediye başkanımızın burada olması gerekirdi” dediğini; CHP liderinin de, “Bu bir örgüt toplantısı. İmamoğlu'nu belediye başkanlarıyla yapacağım toplantıya çağırırım” karşılığını verdiğini kaydetti.

'SEN GELME' HABERİ

Saymaz, bugünkü köşe yazısında yer verdiği ilgili bölüm şunları kaydetti:

"Geçen bu köşede, Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'daki üç ziyaretine İmamoğlu'nun katılmadığına dikkat çekmiştim. CHP Genel Merkezi, muhatap olarak İl Başkanlığı'nı gösterirken, Canan Kaftancıoğlu ise 'Herkese haber veriyoruz' demişti. İmamoğlu da 'Bu sorunun muhatabı ben değilim' diye karşılık vermişti.

İBB cephesinin aktardığına göre İmamoğlu, geçen cuma hem CHP Genel Merkezi hem de İl Başkanlığı tarafından Kılıçdaroğlu'nun İstanbul programına çağrıldı. İmamoğlu, genel merkeze gönderdiği yanıtta, 17 Eylül Pazar günü Adnan Menderes ve arkadaşlarının anmasına ve saat 15'teki ilçe başkanlarıyla yapılan toplantıya katılacağını bildirdi.

İmamoğlu'nun özel kalemine cuma gecesi saat 23.45 dolaylarında genel merkezden mesaj gönderildi. Mesajda 'İlçe başkanlarıyla kapalı toplantı yapılacak. Başkan programını bölmesin' denildi.

Kibarca 'Sen gelme' diye haber gönderildi

İmamoğlu, pazar günü Menderes ve arkadaşlarının anıt mezarına yürürken Kılıçdaroğlu'na şöyle dedi:

'Toplantıya gelirim diye söylemiştim ama herhalde kapalı bir toplantı olacakmış. İlçe başkanları olacakmış.'

Kılıçdaroğlu 'Evet' dedi. İmamoğlu da 'Tamam öyleymiş' diye yanıt verdi.

Bu arada, toplantıda ilçe başkanları Kılıçdaroğlu'na 'Belediye başkanımızın burada olması gerekirdi' dedi. Kılıçdaroğlu'nun, 'Bu bir örgüt toplantısı. İmamoğlu'nu belediye başkanlarıyla yapacağım toplantıya çağırırım' dediği belirtiliyor." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar