İddia: Yavuz Ağıralioğlu, Binali Yıldırım ile görüştü

İddia: Yavuz Ağıralioğlu, Binali Yıldırım ile görüştü
Yayınlanma:
A+ A-
Gazeteci Barış Pehlivan, Binali Yıldırım’ın Millet İttifakı'nı dağıtmak için görevlendirildiğini söyledi. Pehlivan, Yıldırım'ın İYİ Parti’den iki kişiyle görüştüğü ve bunlardan birinin istifa eden Yavuz Ağıralioğlu olduğunu belirtti.

Artı Gerçek - Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz’un Millet İttifakı aday belirleme süreci ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı ile ilgili sert söylemlerde bulunarak partisinden istifa etmesinin ardından kulislerde konuşulanları yazdı.

Pehlivan, Binali Yıldırım’ın altılı masayı dağıtmak için görevlendirildiğini, hatta İYİ Parti’den iki isimle görüşmeler yaptığını söyledi. Pehlivan’ iddia edilen isimlerden birinin de Yavuz Ağıralioğlu olduğunu aktardı.

Pehlivan’ın yazısının bir kısmı şöyle:

“Gün geldi…

Ağıralioğlu, “Gördüğüm lüzum üzerine İYİ Parti’den istifa ediyorum” dedi ve partisine veda etti. Bunun üzerine, aylar önce duyduğum iddianın peşine düştüm. İYİ Parti’nin etkin isimleriyle konuştum. Akşener’in yakın çalışma arkadaşlarından bir kaynağım şunları söyledi:

“AKP’li Faruk Çelik’in ‘Yavuz Bey yapacağı bütün eleştirileri yaptı, artık icraat zamanı’ sözüne dikkat kesilin. Sonra Ağıralioğlu’nun Hasan Doğan’la ve Fahrettin Altun’un bir yardımcısıyla diyaloglarını araştırın, bakın neler çıkar...”

Konuştuğum İYİ Partili isim daha önce dillendirilen o tezi de ekledi: “Eğer arzuladığı gibi genel başkan yardımcılığı görevi verilseydi, bu istifa gerçekleşmezdi. Ama bence asıl planı şu: İktidar seçimi kaybederse, Mustafa Destici artık BBP Genel Başkanı olarak kalmaz. Ağıralioğlu da hep hayal ettiği gibi, Muhsin Yazıcıoğlu’nun koltuğuna oturur. Görülüyor ki birden fazla dala oynuyor.”

İYİ Parti’nin bir yöneticisini de aradım. O ise bu iddialara dair konuşmak istemedi. Lakin, Ağıralioğlu’nun geçen sene İYİ Parti’deki Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanlığı görevinden alınmasına dair şunları söyledi:

“O görevden alınması hep CHP’ye ve altılı masaya bağlandı. Halbuki gerçek değildi. Kendisi görev alanı olmasına rağmen, toplam 4 kez yurtdışına gitti. Yani, istediğimiz performansı göstermiyordu. Bakın yerine gelen Rıdvan Uz, her ayın büyük bir bölümünde yurtdışına giderek o ülkelerdeki ilişkilerimizi büyütmeye çabalıyor.”

Elbette, tüm bu iddiaları sormak için Yavuz Ağıralioğlu’nu da aradım. Ancak Ağıralioğlu sessiz kalmak istedi ve şunu demekle yetindi: “Söyleyeceklerimi paylaştım. Yeni bir şey söylemenin lüzumu da yok sanki. Mazur görün, süreci izlemeye çalışıyorum.”(Kaynak)

Öne Çıkanlar