İmamoğlu: Akşener ile iş birliğinin olabileceğini düşünüyorum

İmamoğlu: Akşener ile iş birliğinin olabileceğini düşünüyorum
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 188 gün aradan sonra ilk defa katıldığı canlı yayında, yerel seçimlerde İYİ Parti lideri Meral Akşener'le iş birliği mesajı verdi: Sayın Akşener'le bir iş birliğinin olabileceğini düşünüyorum.

Artı Gerçek - İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in ziyareti öncesinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'le yaptığı telefon görüşmesi hakkında konuştu. İmamoğlu, "İyi niyet dili ile bir konuşma gerçekleştirdim. Bu konuşmayı da önemsiyorum ve bir işbirliğinin de olabileceğini düşünüyorum" ifadelerine yer verdi.

Ekrem İmamoğlu, CHP'deki değişimin ardından ilk kez canlı yayın konuğu oldu.

Halk TV'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, "gölge başkan" eleştirilerine "Ben ortada bir sıkıntı varsa ortak akıl çalışmaları yapmak isteyen ve genel başkanımızla bu yolda yürüyen biriyim. Bizden gürültü ayrışma vs. bekleyenler boşuna bekler." sözleriyle yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in sol ağırlıklı siyaset yapmasıyla ilgili yöneltilen soruya İmamoğlu'nun yanıtı şu oldu:

"Ben genel başkanımızın CHP'nin özünü kaybetmeden siyaset yapma amacını son derece doğru buluyorum. CHP'nin 6 ilkesi var. O zaman bundan da uzaklaşmayacaksınız. Genel başkanımız sokağa halka inmekten bahsediyor ben de zaten halkın içindenim."

'İTTİFAK OLUR MU?' SORUSUNA YANIT

Yerel seçimlerde ittifak benzeri bir yapılanmaya gidilip gidilmeyeceğine yönelik soru alan İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Son söz söylenmeden İstanbul ve Türkiye'nin lehine olacak her şeye açığım. Akşener'le konuşmamızda da verimli ve pozitif bir sohbet yaptık. Son söz söylenene kadar her şey konuşulmalıdır. Ben bu noktada gelin İstanbul'da konuşalım deme hakkına sahip değilim. Ben sadece Sayın Akşener'le iyi niyet dili ile bir konuşma gerçekleştirdim. Bu konuşmayı da önemsiyorum ve bir iş birliğinin de olabileceğini düşünüyorum."

Ben hayatımda olumsuzluğa yer vermem. Ben hala olumlu düşünüyorum. Toplumsal ittifak zemini zaten oluştu. Biz İstanbul'la ve her yaştan vatandaşımızla muazzam bir iş birliği kurduk."

ÖZEL, AKŞENER İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün sabah saatlerinde Akşener'i makamında ziyaret etmişti. Görüşme sonrasında yapılan açıklamada, Özel, "Yerel seçim için iş birliği olup olmayacağını sorduk. İYİ Parti'nin aldığı bir karar var. İttifak kelimesi yoruldu ama iş birliği ihtimalini sorduk" derken Akşener de "Yerel seçimde işbirliğini yeniden GİK'e soracağız. GİK pazartesi toplanacak. İnşallah her şey Türkiye için iyi olur" ifadelerini kullanmıştı.

İmamoğlu ise Akşener ile telefonda görüşmüş, basın mensuplarına yapığı açıklamada Akşener ile her an görüşülebileceğinin sinyalini vermişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar