İmamoğlu'na Erzurum'da provokasyon: Otobüsüne taş atıldı

İmamoğlu'na Erzurum'da provokasyon: Otobüsüne taş atıldı
Yayınlanma:
A+ A-
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Erzurum mitinginde taşlı saldırıya maruz kaldı. Konuşma yaptığı sırada, İmamoğlu'nun seçim otobüsü polislerin gözünün önünde taşlandı.

Artı Gerçek - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu'nun Erzurum'daki mitingine bir grup tarafından taşlı saldırı düzenlendi. CHP'liler, saldırının polis tarafından engellenmeyen bir grup MHP'li ile HÜDA PAR'lı tarafından düzenlendiğini söylüyor.

İmamoğlu'nun miting öncesinde, AKP'li Erzurum Belediyesi çok sayıda otobüsü mitingin yapılması planlanan alana çekmişti. Saldırı ise mitingi binlerce kişinin dinlediği sırada, polislerin de gözü önünde meydana geldi.

Söz konusu grup, İmamoğlu'nun otobüsüne taş attı. Olayların büyümemesi için miting yarıda kesen İmamoğlu'nun uçakla dönme kararı aldığı, İBB Başkanı'nın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

YARALILAR VAR

Ancak taşların mitingi dinleyenlerden bazılarına isabet ettiği ve yaralananlar olduğu belirtiliyor. Yaşananlar, canlı yayına da yansıdı.

SON DAKİKA | Ekrem İmamoğlu'nun Erzurum mitingi taşlı saldırı nedeniyle bitirildi. pic.twitter.com/ds3ynvOI2u

'İKİNCİ BİR MADIMAK'I YAŞADIK'

İBB yetkililerinden Özgen Nama, Twitter'da bazı görüntüleri paylaşırken, "HÜDA PAR’lı ve MHP’li bir grubun saldırısı ve tacizi ile karşı karşıyayız" dedi. Saldırıdan sonra Halk TV yayınına bağlanan Nama, "İkinci bir Madımak'ı yaşadık" tepkisini gösterdi.

'POLİS ENGEL OLMADI'

Polisin provokasyona yol açan kişilere engel olmadığı belirtiliyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar