İYİ Parti'den CHP'ye dönen vekiller: Görev tamam

İYİ Parti'den CHP'ye dönen vekiller: Görev tamam
Yayınlanma:
Güncelleme: 11 Kasım 2019 02:20
A+ A-
İYİ Parti’ye geçen 15 milletvekili CHP’ye geri döndü.

POLİTİKA - Partisinden istifa ederek seçimlere girebilmesi için İYİ Parti'ye geçen 15 milletvekili, İYİ Parti'nin seçimlere girmesinin önünde engel kalmamasının ardından CHP'ye geri döndü.

Partinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla CHP'den istifa edip İYİ Parti'ye katılan 15 milletvekili partiye geri döndü. "Milli İrade Formülü" ismi verilen bu hamle ile İYİ Parti, Meclis'te grup kurma sayısına ulaşarak seçimlere doğrudan katılma hakkı elde etmişti.

"GÖREV TAMAM"

CHP Grup Başkanvekilleri Engin Özkoç ve Özgür Özel, CHP’den istifa ederek İYİ Parti'ye geçen 15 milletvekilinin tekrar CHP’ye geçmesini duyurmak için TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

Grup Başkanvekili Özgür Özel vekillerin geri dönüşlerle ilgili "görev tamam, tarih demokrasi kahramanları bu aradaşları altın harflerle yazacak" açıklaması geldi.

"AYTUN ÇIRAY: SEÇİMLER İKİNCİ TURA KALMAYACAK, SAYIN ERDOĞAN KAYBEDECEK"

İYİ partinin seçimlere girmemesi için 24 haziranı baskın seçimi çeken iktidara karşı CHP ve 15 milletvekili arkadaşım adalet, eşitlik, demokrasi için görevini yerine getirmişlerdir. 22 nisan 2018'de iyi partiye geçen arkadaşlarımız bugün istifalarını hem İYİ Parti'ye hem de meclis başkanlığına vereceklerdir. Bugün arkadaşlarımız partimize üyelik başurularını ve milletvekilliği başvurularını yapacaklardır.

İŞTE O İSİMLER

"Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Çorum Milletvekili Tufan Köse, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Güler ve Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş."

Öne Çıkanlar