İYİ Parti'den 'Lütfü Türkkan' açıklaması

İYİ Parti'den 'Lütfü Türkkan' açıklaması
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, Bingöl'de bir kişiye küfür eden ve özür dileyip grup başkanvekilliği görevinden istifa eden Lütfü Türkkan'la ilgili açıklama yaptı.

İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, Bingöl'de partisinin Genel Başkan Meral Akşener'e tepki gösteren bir kişiyle yaşadığı gerginlik sonrası küfür etmişti.

Yaşanan olay sonrası İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, Türkkan ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

'BİZ HATA YAPANLARI MAKAMDAN ÇEKİYORUZ'

"Partimiz kurulduğu günden beri çeşitli itham ve hakarete maruz kaldı. Ancak hiçbir gerekçe Lütfü Türkkan’ın yaptığı hatayı görmezden gelemez. Biz hatasının bedelini ödeyen bir partiyiz. Yanlışı yapanı görevden çekmeyi bilir. Bugün de Türkkan’ı görevden çekiyoruz. Bizim kitabımızda böyle bir küfürün, hakaretin yeri yoktur. Biz hata yapanları makamdan çekiyoruz."

İSTİFA ETMİŞTİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e sosyal medya üzerinden hakaret-küfür eden ve şehit yakını olduğu belirtilen bir kişiye Bingöl programı sırasında küfür ettiği ortaya çıkınca özür dileyen Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, istifa dilekçesi vererek Grup Başkanvekilliği görevinden ayrılmıştı.

Öne Çıkanlar