İYİ Parti'de Ankara İl Başkanı Akif Sarper Önder görevini bıraktı

İYİ Parti'de Ankara İl Başkanı Akif Sarper Önder görevini bıraktı
İYİ Parti Ankara İl Başkanı Akif Sarper Önder, görevinden istifa ettiğini duyurdu: "Ankara İl Başkanlığı görevimi bugün itibariyle sonlandırdığımı tüm kamuoyuna duyururum."

Artı Gerçek - 31 Mart yerel seçimlerine 'hür ve müstakil' giren ve istediği sonucu alamayan İYİ Parti'de istifalar gelmeye devam ediyor.

İYİ Parti Ankara İl Başkanı Akif Sarper Önder, X hesabından yaptığı paylaşımda görevinden istifa ettiğini açıkladı.

'ANKARA İL BAŞKANLIĞI GÖREVİMİ BUGÜN İTİBARİYLE SONLANDIRDIM'

Önder, paylaşımında şunları söyledi:

"Derdiyle dertlenip, neşesiyle gülümsediğim, Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında ve sonrası sonsuz yüzyıllarında ülkemizin olmazsa olmazı olan İYİ partimizin 27 Nisan'da yapılacak olan, olağanüstü genel kurulunun ülkemize, milletimize, Türk siyasetine ve partimize hayırlı olmasına diliyorum.

Bu vesileyle; 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel yönetimler seçimlerinin gerçekleşmesine az bir zaman kala kurucu Genel Başkanım Meral Akşener Hanımefendinin onurlarıyla atandığım ve görev süresince Ankara’mızın en ücra köşesindeki üyemizin dahi partimize olan mensubiyet şuurunu artırmak, il teşkilatımızı kurumsal bir yapıya dönüştürmek ve seçimlerde de başarılı olmak adına yönetim kurulu ve divan üyesi arkadaşlarımla birlikte büyük bir gayretle yürütmüş olduğum Ankara İl Başkanlığı görevimi bugün itibariyle sonlandırdığımı tüm kamuoyuna duyururum." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar