İYİ Partili Ağıralioğlu: Erdoğan'ın istediği aday Kılıçdaroğlu

İYİ Partili Ağıralioğlu: Erdoğan'ın istediği aday Kılıçdaroğlu
İYİ Partili Ağıralioğlu, İstanbul ve Ankara'da AKP ve MHP seçmeninden oy alabilen adaylarla seçimin kazanıldığını anlatıp "Tayyip Bey'in karşısında en çok görmek istediği aday Kılıçdaroğlu" dedi.

Artı Gerçek - İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıraioğlu, muhalefetin cumhurbaşkanı adayının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmaması gerektiği yönündeki söylemini yineledi.

Karar TV'ye konuk olan Ağıralioğlu, Ankara ve İstanbul'daki yerel seçimleri örnek göstererek, "AKP ve MHP seçmeninin kalbine yürüyebilecek imkanlar bulabildik. Klasik bir Cumhuriyet Halk Partisi portresiyle buralara aday koymadı" dedi. Ağıralioğlu şöyle konuştu:

'TAYYİP BEY'İN BULDUĞU İTİBAR İTİRAZDANDIR'

"İktidara aynaya bakar gibi bakıyorum. İYİ Parti'nin çok önemli, elzem görevleri var. İtiraz edebilmek. Elinde güç ve kudret olduğu için her şeyi yapacağını zanneden siyasi iktidara, hakaret etmeden, kaba davranmadan itiraz edebilmek çok kıymetlidir. Tayyip Bey'inde bulduğu itibar, itirazdandır. Sisteme itiraz etmiştir. Şimdi ise itiraz ettiği sistemin aynısını kurduğu için, vaat ettiklerinin uzağına düştüğü için itham edilmektedir."

'SEÇMENİ SANDIĞA BAĞLAYAN AKŞENER'İN TEKLİFİDİR'

"Yine mağlup olacağız duygusuyla seçimlerde millet tatile gider hale gelmişti. O kadar bariz bir yenilgi serisi oluştu ki iktidar karşısında ana muhalefetin. Artık iktidarın karşısında ana muhalefet seçmeni 'zaten sonuç belli' duygusuyla sandık günü, sandığı bırakıp tatile gidecek kadar sandıktan umudu kesilmişti. Sandığa seçmeni bağlayan 'kalıyoruz, doğru aday çıkarsa başarabiliriz' dedirten Meral Akşener'in teklifidir. Biz oyun kuran bir partiyiz. Seçmenlerin tapulu zannedildiği alan şuna dönüştü; milliyetçiler MHP'nin, dindarlar AK Parti'nin, Sosyal demokratlar, aleviler Cumhuriyet Halk Partisi'nin, Kürtler HDP'nin... güya tapulamış bir alan. İYİ Parti tapulandığı zannedilen bu alanı alt üst etti."

'KEMAL BEY İSTANBUL'DA ADAY OLDU ALAMADA AMA ALDIRDI'

"Bu nezaketsizlik olsun diye söylemek istediğim bir şey değil ama Kemal Bey, İstanbul'da aday oldu alamadı ama Kemal Bey İstanbul'u aldırdı. İstanbul ve Ankara'yı alırken bir istişare zemini oluşturduğumuz için bu zeminde AK Parti ve MHP seçmeninin kalbine yürüyebilecek imkanlar bulabildik. Klasik bir Cumhuriyet Halk Partisi portresiyle buralara aday koymadı. Tayyip Bey'in karşısında en çok görmek istediği aday, Kılıçdaroğlu... Çünkü Kılıçdaroğlu'nun karşısında kazanacağına inanıyor."

NE OLMUŞTU?

İYİ Partili Ağıralioğlu daha önce, “Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz endişesi mi duyuyorsunuz?” sorusuna, “Endişemiz var. İstanbul’da diyelim ki Ekrem İmamoğlu adayken, Canan Kaftancıoğlu’yla beraber Kaftancıoğlu da teşkilat başarısı gösterdi, Buğra başkanla iyi bir süreç yönettiler ama Canan Kaftancıoğlu aday olsaydı kazanamazdı” yanıtını vermişi. CHP, Ağıralioğlu'na tepki göstermişti.

İYİ Partili İbrahim Halil Oral da Kılıçdaroğlu için "Alevi kimliği Sünniler için endişe" demişti. CHP'lilerin yoğun tepki gösterdiği Oral disipline sevk edilmişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar