Karamollaoğlu genel başkanlığı bırakacağını açıkladı: Artık sağlığım elvermiyor

Karamollaoğlu genel başkanlığı bırakacağını açıkladı: Artık sağlığım elvermiyor
Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, katıldığı yayında genel başkanlık görevinden ayrılacağını açıkladı. Ekim öncesi olağanüstü kongreye gidileceğini söyleyen Karamolloğlu, “Artık sağlığım bu görevi yerine getirmeme izin vermiyor" dedi.

Artı Gerçek - Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sağlığı nedeniyle genel başkanlık görevini bırakacağını duyurdu. TV5’te katıldığı “Gündem Türkiye” isimli programda normal şartlarda Ekim ayında yapılması planlanan kongrenin öne çekileceğini söyleyen Karamollaoğlu, yeni genel başkanın teşkilatlarının görüşü alındıktan sonra değerlendirileceğini, isim tekliflerine açık olduklarını söyledi.

Karamollaoğlu, siyaseti değil, sadece genel başkanlık görevini bıraktığını açıkladı.

'YALNIZCA 4 YERE GİDEBİLDİM'

Son dönemde sağlık sorunlarının arttığını bildiren Karamollaoğlu, "Artık sağlığım bu görevi bihakkın yerine getirmeme izin vermiyor. Bu seçim döneminde yalnızca 4 yere gidebildim. Bu bir genel başkan için ciddi bir eksiklik. Gitmek istemediğimden değil sağlığım müsaade etmediği için gidemedim" ifadelerini kullandı.

KONGRE TARİHİ NET DEĞİL

Kongre tarihinin henüz kesinleşmediğini ifade eden Karamollaoğlu, şöyle konuştu:

“Çok geciktirmek istemiyoruz. Çünkü bizim kongre tarihimiz normalde Ekim ayında. Ekim ayı bana biraz uzun bir süre gibi geldi. Bundan dolayı da arkadaşlarımıza hazırlıklarını yapmalarını, bizim Ekim ayından önce olağanüstü kongre yapmamızın daha uygun olacağını söylemiştim. Bütün teşkilat mensuplarımızla irtibat kurulacak. Kendilerine bilgi verilecek.” (HABER MERKEZİ9

Öne Çıkanlar