Karamollaoğlu: Seçilme şansı en yüksek aday üzerinden ittifak yapmamız gerekiyor

Karamollaoğlu: Seçilme şansı en yüksek aday üzerinden ittifak yapmamız gerekiyor
Yayınlanma:
A+ A-
Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu, ‘Farklı kanaatlerimiz olabilir. Ama biz adayımızı seçilecek bir aday belirleyemezsek bu yaptığımız bütün çalışmalar heba olur’ dedi.

ARTI GERÇEK- Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, katıldığı televizyon programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Merak edilen ittifak adayı konusunda, seçim tarihi ilan edilmeden konuşmayacaklarını belirten Karamollaoğlu, "Seçilme şansı en yüksek olan aday üzerinden bizim ittifak yapmamız gerekiyor" ifadelerine yer verdi.

Tahmini seçim tarihini "14 Mayıs mantıklı bir tarih gibi geliyor" olarak dile getiren Karamollaoğlu, "Farklı kanaatlerimiz olabilir. Ama biz adayımızı seçilecek bir aday belirleyemezsek bu yaptığımız bütün çalışmalar heba olur. Biz parlamentodaki çoğunluğu da dikkate alarak, cumhurbaşkanı olarak gösterdiğimiz kişi de seçimi kazandığında nasıl bir yönetim uygulayacağız. Bugün bunu da konuşmamız lazım" dedi.
Cumhur İttifakı’na sert eleştirilerini ise şöyle dile getirdi:

"Sayın Erdoğan'ın da Cumhur İttifakı’nın da Türk siyasi hayatını kirlettikleri kanaatindeyim. İftira, yalan, hakaret. Bütün politikaları bunun üzerine inşa edilmiş. İftira etmede hiçbir tereddüt görmüyorlar. Yalan söylemekten de hiç çekinmiyorlar ama hakarete gelince, hazineleri çok geniş. Farkında değiller. Hakaret eden bir insan, aslında kendini tarif eder…’Zillet İttifaki’ diyorlar sen zilletin içinde çürümüşsün, yok olmuşsun. Bu yaklaşımı benimseyenler iflah olmaz." (HABER MERKEZİ)