Kendini yere atıp yuvarlanan AKP'li hakkında disiplin soruşturması

Kendini yere atıp yuvarlanan AKP'li hakkında disiplin soruşturması
AKP Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in ziyareti sırasında kendini yere atarak yuvarlanmaya başlayan AKP’li meclis üyesi İbrahim Efe hakkında disiplin soruşturması başlattıklarını duyurdu.

Artı Gerçek - CHP'li İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in yol çalışmasında büyükşehir belediyesi tarafından engellenen ekipleri ziyareti sırasında kendisini yere atarak yuvarlanan ve saldırıya uğradığını iddia eden AKP'li meclis üyesi İbrahim Efe hakkında partisi disiplin soruşturması başlattı.

AKP Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus, “İlgili kurullarımızla yaptığımız istişareler sonucu disiplin sürecini başlatmış bulunmaktayız” açıklamasında bulundu.

Kocaeli’nin İzmit ilçesi Tavşantepe bölgesinde Kocaeli Şehir Hastanesi yol çalışması alanına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, İzmit Belediyesi çalışanlarını alana sokmadıkları iddiaları üzerine İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve çalışma arkadaşları olay yerine gitti. Başkan Hürriyet bölgeye gidince İzmit Belediyesi'nin AK Partili Meclis üyesi İbrahim Efe de bölgeye gitti.

Yol boyunca yürüyen Başkan Hürriyet ve ekibini eleştiren İbrahim Efe’yi başkanın yanına yaklaştırmamak için bir kişi itince Efe kendini yerlere atarak yuvarlanmaya başladı. Bir ara yerden kalkan İbrahim Efe tekrar kendini yerlere atarak “İmdat polis, beni dövüyorlar” diye bağırmaya başladı.

AKP'DEN AÇIKLAMA: DİSİPLİN SÜRECİ BAŞLATILDI

AKP Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus, yaptığı yazılı açıklamada, "İzmit’te dün yaşanan ve kamuoyunda infiale neden olan olayla ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Öncelikle olayda darp alan tüm işçilere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bu tür hadiselerin bir daha yaşanmamasını arzu ettiğimizi belirtiyoruz. Söz konusu olaya adı karışan ve yaşanan görüntüler nedeniyle kamuoyundan özür dileyen Meclis Üyesi İbrahim Efe hakkında, ilgili kurullarımızla yaptığımız istişareler sonucu disiplin sürecini başlatmış bulunmaktayız. Saygılarımızla kamuoyunun bilgisine sunarız" ifadelerini kullandı.

Görüntülerin sosyal medyada alay konusu olması üzerine İbrahim Efe, 'öfkesine yenik düşerek kontrolünü kaybettiğini' belirtmiş ve özür dilemişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar