Kılıçdaroğlu: Sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir

Kılıçdaroğlu: Sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir
Eski CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Özgür Özel ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşmesi gündemdeyken dikkat çeken bir paylaşım yaptı: Bu düzenin kurucusu sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir.

Artı Gerçek - Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlık koltuğunu devrettiği Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la dün bir araya gelmesi ve AKP'nin Anayasa değişikliği gündemiyle ilgili Özel'in "Elbette ikimiz de gündemlerimizi konuşacağız, müzakereler, görüşmeler elbette olur liderler arasında ama bir şey uymamak için değiştirilmez" sözlerinin ardından sosyal medya hesabından dikkat çekici bir paylaşım yaptı. Kılıçdaroğlu yaptığı paylaşımda, “Bu düzenin kurucusu sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir..!” diye yazdı.

Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya paylaşımı şöyle:

“Milyonlarca çocuğumuzun beslenme ve eğitim sıkıntısı çektiği, Milyonlarca gencimizin, bırakın gençliğini yaşamayı, henüz ülkesinde deniz yüzü bile göremediği, Milyonlarca anne, babanın geçim sıkıntısı içerisinde depresyona girdiği, Milyonlarca emeklimizin ay sonunu getiremediği, torunlarına bile mahçup olduğu, Milyonlarca sığınmacının ülkemizin demografik yapısını bozacak şekilde tehlike teşkil ettiği, Doların 30 liranın üstünde olduğu, bir kuru ekmeğin 10 lira olduğu, İcra dosyalarını istifleyebilmek için ek binaların kiralandığı bir ülkede; Bu düzenin kurucusu sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir..! Sayın Adnan Yücel'in şiirinde de dediği gibi; ‘Saraylar saltanatlar çöker kan susar birgün zulüm biter. Menekşelerde açılır üstümüzde leylaklarda güler. Bugünlerden geriye, bir yarına gidenler kalır bir de yarınlar için direnenler... ‘”

Özel, daha önce ‘birinci parti olarak alttan alarak ilk adımı atacaklarını’ söyleyerek Erdoğan’dan randevu isteyeceğini açıklamıştı.

Erdoğan da 16 Nisan’da Özel’le olası bir randevuyu olumlu karşılamıştı: “CHP’nin Genel Başkanı Sayın Özel’e kapımız açık. Ele alacağımız konu başlıklarımız çok, ziyarete geldikleri anda oturur konuşuruz.”

Özel ve Erdoğan dün diğer liderlerle birlikte TBMM’deki 23 Nisan resepsiyonunda bir araya gelmişti. İkilinin haftaya görüşmesi bekleniyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar