Kılıçdaroğlu yeni vekillerle buluştu: Tartışmayın, çalışın

Kılıçdaroğlu yeni vekillerle buluştu: Tartışmayın, çalışın
Yayınlanma:
A+ A-
CHP’den yeni seçilen milletvekilleriyle bir araya gelen Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Tartışmayın, çalışmaya devam edin’ talimatı verdiği öne sürüldü. Kurultay’da Kılıçdaroğlu’nun tek aday olacağı iddia edildi.

Artı Gerçek - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önceki gün de partinin ilk kez seçilen 62 milletvekiliyle gruplar halinde TBMM’de görüştü. Kılıçdaroğlu’nun vekillere, “Tartışmayın, çalışmaya devam edin” talimatı verdiği iddia edildi. Toplantıda bazı milletvekilleri “Kılıçdaroğlu’nun yeniden aday olacağı ve karşısına aday çıkmayacağı” izlenimini yarattığını öne sürüldü.

Cumhuriyet’te yer alan Aytunç Ürkmez’in haberine göre Kılıçdaroğlu’nun, bölgelerindeki çalışmaları ve sorunları anlatan milletvekillerini dinlediği belirtildi.

Milletvekillerine, “Meclis çalışmalarına katılması” talimatını veren Kılıçdaroğlu’nun, vekillerin önceden konular hakkında hazırlanmasını ve çalışmaları düzenli olarak takip etmesini istediği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu’nun “parti içi tartışmalarla enerjinin tüketilmemesi, seçimlere odaklanılması, halkla temas kurulması ve ekonomi başta sorunların anlatılmasını istediği” aktarıldı. Kılıçdaroğlu’nun, “Tartışmayın, çalışmaya devam edin” talimatı verdiği belirtildi.

Kılıçdaroğlu’nun, partinin “değişim” tartışmaları altında devam eden kurultay sürecinin de yerel seçimlerden önce tamamlanacağı yönünde bilgi verdiği öğrenildi. Bazı milletvekilleri, bu yöndeki konuşmaların, “Kılıçdaroğlu’nun yeniden aday olacağı ve karşısına aday çıkmayacağı” izlenimini yarattığını kaydetti.

Kılıçdaroğlu, 22 Temmuz’da partili belediye başkanları, 23 Temmuz’da ise Parti Meclisi (PM) toplanmıştı. Kılıçdaroğlu, bu iki toplantının hemen ardından ise 25 Temmuz’da partisinin milletvekilleri ve aileleriyle yemekte bir araya gelmişti. Kılıçdaroğlu’nun, “Halka dokunun” diyerek yerel seçim çalışması yapılmasını istediği; “birlik” vurgusu yaparak “Eğer kırgınlıkları sürdürmek isteyen varsa yollarımızı ayırırız” mesajı verdiği kaydedilmişti.(Kaynak)

Öne Çıkanlar