Kılıçdaroğlu: Yeteri kadar vatandaşın kapısını çalamadık

Kılıçdaroğlu: Yeteri kadar vatandaşın kapısını çalamadık
Yayınlanma:
A+ A-
CHP'ye üye katılım töreninde konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, topluma hizmet etmeyi temel şiar edindiklerin söyledi. Kılıçdaroğlu, "Biz bunları geniş kitlelere aktaramadık. Yeteri kadar vatandaşın kapısını çalamadık" dedi.

Artı Gerçek - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Şişli'de İstanbul İl Başkanlığı tarafından organize edilen üye katılım törenine katıldı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun hazır bulunduğu törende, partiye yeni üye olan 322 üyeyi temsilen 12 kişiye Kılıçdaroğlu rozet taktı.

kilicdaroglu-chp.jpg

'CHP GENEL BAŞKANLARININ ZENGİNLEŞTİĞİNİ GÖREMEZSİNİZ'

"100 yaşındayız Cumhuriyet Halk Partisi 100 yaşında. 100 yıllık bir parti olmak kolay değildir. CHP savaş meydanlarında kurulan bir partidir. Kuruluş tarihimiz, Sivas Kongresi'dir. Sivas'taki kongre Cumhuriyet Halk Partisi'nin ilk kongresidir ama resmen dilekçe 1923 yılında verilmiştir" diyen Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanlarının hiçbirinin zenginleştiğinin görülmediğini vurguladı. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

"Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanlarının hiçbirinin zenginleştiğini göremezsiniz. Mustafa Kemal Atatürk'ten bugüne kadar gelen bütün CHP genel başkanlarına bakın, hepsi siyasettedir, hepsi çok önemli görevler yapmışlardır. Başbakanlık yapan da vardır, bakanlık yapan da vardır ama hiçbirisinin zenginleştiğini göremezsiniz. Tam tersine hepimiz topluma hizmet etmeyi temel şiar edinmişizdir; temel ilke edinmişizdir.

Dolayısıyla topluma hizmet etmek kadar değerli bir şey yoktur ama bizim bir kusurumuz var. Onu da açık yüreklilikle ifade edeyim. Biz bunları geniş kitlelere aktaramadık. Yeteri kadar söyleyemedik; yeteri kadar vatandaşın kapısını çalamadık. Kendi derdimizi anlatmak değil, onun derdini yeteri kadar dinlemedik. Onların sorunlarını nasıl çözeceğimizi onlara yeteri kadar anlatamadık. Dolayısıyla, bizim böyle tarihi bir görevimiz var. Çalınmadık kapıyı çalmak zorundayız. Derdi olan insanın derdini dinlemek zorundayız. Onun derdine ürettiğimiz çözümleri ona aktarmak zorundayız. Böyle bir tarihi görevimiz var. O nedenle gençlerin, kadınların, hepimizin ortak görevi Türkiye'nin yaşadığı sorunları bir şekliyle çözmektir."

'BİZİM KİTABIMIZDA UMUTSUZLUK YOKTUR'

Yeni CHP üyelerine katılımları dolayısıyla mutluluğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Sakın umutsuzluğa kapılmayın bizim kitabımızda umutsuzluk yoktur. Tam tersine biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kendi bölgesinin en güçlü devleti olabileceğine inanan bir partiyiz. Coğrafyamız buna hazır, siyaset kurumu hazır değil. Coğrafyamız hazır, siyaset kurumu bizim istediğimiz projeleri henüz üretmiş değil. Biz CHP olarak toplanan vergileri yerli yerinde kullandığımızda, parayı nereye ve niçin harcadığımızın hesabını milletimize verdiğimizde, milletimiz de harcadığımız parayı 'Evet şuraya harcamışsınız, şu kadar harcamışsınız' dediğinde ve onunla da gurur duyduğumuzda ülkeyi hızla büyütmüş ve kalkındırmış oluruz." dedi. (DHA)

Öne Çıkanlar