Özgür Özel İzmir'de konuşurken 'Kılıçdaroğlu' sloganları atıldı: 'Beni Soylu susturamadı'

Yayınlanma:
A+ A-
Dün CHP Genel Başkanlığı için aday olduğunu açıklayan Özgür Özel'in partisinin İzmir Kongresi'ndeki konuşması 'Gençlerin umudu Kılıçdaroğlu' sloganlarıyla kesildi. Özel, "Beni Süleyman Soylu susturamadı. Bu talimatı veren de susturamaz" dedi.

Artı Gerçek - CHP Genel Başkanlığı için adaylığını açıklayan Özgür Özel, bugün partisinin İzmir Kongresi'nde konuşma yaptı. Özel'in konuşmasında "Sandığı yeniden umut haline getirmek gerektiğini" söylediği sırada salonda 'Gençlerin umudu Kılıçdaroğlu' sloganları atıldı.

'BENİ SOYLU SUSTURAMADI'

Gençlere seslenen Özgür Özel, "Gençler kim dediyse 'Bunu yapın' diye, yapmayın. Benim konuşamama engel olamazsınız. CHP'lilere yakışmaz. Beni Süleyman Soylu susturamadı. Bu talimatı veren de susturamaz" dedi.

Özel, salondaki bir grubun Kemal Kılıçdaroğlu lehine slogan atması üzerine "Hepimiz bay Kemal'in yanındayız, hep olduk bundan sonra da olacağız" dedi.

Özel daha sonra konuşmasına devam etti.

PROTOKOLÜN ÖNÜNDEKİ MASALAR DEVRİLDİ

Konuşmaların ardından divana, seçimin blok liste ile yapılması için önerge verildi. Bu sırada bir grup partili slogan atarak kürsüye yürüdü. Grubu sakinleştirmek isteyen Zeynel Emre, "CHP'ye bu yakışmaz, yerinize oturun, sakin olun. Tüm kameralar sizi çekiyor" uyarısında bulundu.

Seçime çarşaf liste ile gidilmesini isteyen taraflarla blok liste taraftarları arasındaki gerginlik arbedeye dönüştü. Yumruklaşmaların yaşandığı arbede sırasında protokol bölümünün önündeki sehpa, sandalye ve masaların devrildiği görüldü.Seçime çarşaf liste ile gidilmesini isteyen taraflarla blok liste taraftarları arasındaki gerginlik arbedeye dönüştü. Yumruklaşmaların yaşandığı arbede sırasında protokol bölümünün önündeki sehpa, sandalye ve masaların devrildiği görüldü." />

TOPLANTIYA ARA VERİLDİ

İzmir Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin araya girmesi ile salondaki gerginlik son buldu. Protokol üyeleri salon dışına alındı ve toplantıya ara verildi.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar