Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a hakaret davası

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a hakaret davası
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugünkü grup toplantısında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik sarf ettiği sözler yargıya taşınıyor. Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, Erdoğan'ın sözleri nedeniyle dava açacaklarını duyurdu.

Artı Gerçek - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugünkü grup toplantısında CHP liderine yönelik sözleri nedeniyle dava açacaklarını açıkladı.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Çelik, "Erdoğan’ın seviyesizce ifade ettiği ‘Haysiyet fukarası, sefil, zavallı, gafil, namert, kifayetsiz, yüzsüz’ hakaret sözlerinin ve ahlak değerlerinden yoksun saldırının hesabını soracağız" dedi.

ERDOĞAN, NE DEMİŞTİ?

Grup toplantısında yaptığı konuşmanı bir bölümünde CHP lideri Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söylemişti:

"Kendi devletini uyuşturucu parasıyla finanse etmekle suçlayan bir haysiyet fukarası sorumluluk lafını ağzına en son alacak kişidir. Kendi devletini borsasının yükselişi üzerinden hançerlemek isteyen bir sefil, sorumluluk lafının yanına yaklaşamaz. Kendi devletini, ülkesini mafyaya teslim etmekle itham eden bir zavallı sorumluluk kavramının yanından geçemez. Yurtdışına gittiğinde ne kadar terör örgütü destekçisi varsa onların ekmeğin yağ süren bir gafil sorumluluk lafı ile yan yana gelemez. Teröriste terörist, terör örgütüne diyemeyen terör örgütü güdümündeki partiyi ülke yönetimine ortak etmek isteyen bir namert sorumluluktan söz edemez. Devraldıkları belediyelerde yapılanları yaşatmayı beceremediklerinden sorumluluk diyerek ortalıkta dolaşması kadar yüzsüzce bir tavır olamaz. Dünyada ülkesinde orman varlığını en çok arttıran yönetimine ağaç diye saldıranların aslında hangi alçak hesapların peşinde olduklarını Gezi olaylarında görmüştük. CHP Genel Başkanı ağaç diye gevelediğine göre bu nöbet herhalde kendisine geçti." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar