Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Senin teröristlerle işbirliği yapan bir namert olduğunu herkese ispat edeceğim!

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Senin teröristlerle işbirliği yapan bir namert olduğunu herkese ispat edeceğim!
Yayınlanma:
A+ A-
Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a ‘meydan okuyorum sana’ diye seslendi: "Kendi televizyonun TRT’de çık karşıma. Senin teröristlerle işbirliği yapan bir namert olduğunu herkese ispat edeceğim!"

Artı Gerçek - Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı sert sözlerle eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, "Sadece görüştüğünü söylemiyorum Erdoğan, sen teröristlerin hamisisin!" dedi. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, bunu kanıtlamak için de Erdoğan'ı canlı yayına çağırarak meydan okudu ve TRT'ye çıkma çağrısı yaptı.

'BU AKŞAM, YARIN YA DA CUMARTESİ GÜNÜ ÇIK KARŞIMA'

Twitter hesabından çağrı yapan Kılıçdaroğlu'nun paylaşımı şu şekilde:

"Sadece görüştüğünü söylemiyorum Erdoğan, sen teröristlerin hamisisin! Madem kanıt istiyorsun, meydan okuyorum sana. Kendi televizyonun TRT’de, bu akşam, yarın ya da Cumartesi günü çık karşıma. Senin teröristlerle işbirliği yapan bir namert olduğunu herkese ispat edeceğim!"

ERDOĞAN, 'İSPATLAMAZSAN NAMERTSİN' DEMİŞTİ

Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde TRT'de yaptığı konuşmada "Sevgili halkım, Erdoğan benim karşıma çıkmaya cesaret edemez. Çünkü o da çok iyi biliyor ki PKK'yla masaya oturan, gizli saklı müzakereler yürüten kendisidir. Kahraman ordumuza kumpas kuranlara yol veren kendisidir" demişti.

Kılıçdaroğlu'na yanıt veren Erdoğan ise "TRT'de bizim terör örgütleri ile görüştüğümüzü söylüyor. Bunu ispatlayamazsan namertsin. Bizim terör örgütleri ile temsilcileri ile görüşme yaptığımızı ispatlamak müddei iddiasını ispatla mükelleftir" ifadelerini kullandı.

Erdoğan ayrıca, "Bay Kemal, Bay bay Kemal" sözleriyle hitap ettiği Kemal Kılıçdaroğlu'na "Sayın Kılıçdaroğlu..." sözleriyle seslenerek Kılıçdaroğlu'nun TRT'deki konuşmasına tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu'nun canlı yayında karşı karşıya gelme çağrısına da yanıt veren Erdoğan, "Bizi televizyona çağırıyorsun. Şöhret olmak istiyorsun. Sana yalan şöhreti yeter. Sana şöhret minderi vermeye niyetimiz yok" dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar