Kılıçdaroğlu'nun adaylığı tartışmasında İYİ Parti Sözcüsü'nden açıklama: Vekilimizin şahsi görüşü

Kılıçdaroğlu'nun adaylığı tartışmasında İYİ Parti Sözcüsü'nden açıklama: Vekilimizin şahsi görüşü
Yayınlanma:
A+ A-
İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu ve CHP Grup Başkanvekili Engin Altay arasında geçen Kılıçdaroğlu'nun adaylığı tartışmasına dair açıklama yaptı: Vekilimizin açıklaması şahsi görüşüdür.

Artı Gerçek - İYİ Parti milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığıyla ilgili söylediği "Sağ seçmenin isteksizliği var diyorum herkesin eli belinde. Tayyip Bey'in en çok görmek istediği aday kim? Konuşmalarından çıkardığımız, Sayın Kılıçdaroğlu'nu karşısında görmek istiyor. Ben bu kabil bir eleştirinin merkezinde oturacak olsam itiraz etmem" sözleri tartışılmaya devam ediyor.

Son olarak İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu tartışmaya katıldı.

‘SAYIN AĞIRALİOĞLU'NUN AÇIKLAMASI KENDİ ŞAHSİ GÖRÜŞÜDÜR’

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, dün akşam Halk TV'de yayınlanan ve Yavuz Ağıralioğlu'nun açıklamalarının değerlendirildiği "Asıl Mesele" programa telefonla katıldı.

Zorlu, "Altılı masa Türkiye'nin kurtuluşudur. Bunun altını çizelim. Burada hiçbir tartışmaya mahal yok. Biz demokrasiyi çok içselleştiren ve Sayın Genel Başkanımızın da bu konuda büyük bir hassasiyeti var. Biz özgürlükçü, fikirlerin zenginliğini esas alan bir çoğulcu parti meydana getirmeye, bunu da Türkiye'de hakim kılmaya çalışıyoruz kendi adımıza" dedi.

Açıklamaların Ağıralioğlu'nun şahsi görüşleri olduğunu belirten Kürşad Zorlu, "Milletvekilimiz Sayın Ağıralioğlu'nun açıklaması kendi şahsi görüşüdür. 'Sayın Akşener'den bir açıklama gelir mi, gelmez mi?' diye bir sorunuz olmuş. Biz zaten bir süre önce benim aracığımla bunun altını çizmiştik. Sayın milletvekilimizin kendi değerlendirmesidir" şeklinde konuştu.

KİM, NE DEMİŞTİ?

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, cuma günü Karar TV'de yaptığı açıklamada "Tayyip Bey'in en çok görmek istediği aday kim? Konuşmalarından çıkardığımız, yıllardır ısrarla ve inatla Sayın Kılıçdaroğlu'nu karşısında görmek istiyor. Ben kaybetme korkusunu dillendiriyorum. Diyorum ki, endişeli davranıyorum. Bu seçmen isteksizliğini göz ardı etmesek mi yani bunu görmemiz lazım falan diyorum. Sağ seçmenin oy isteksizliğini mevzu ediyorum. Herkesin eli belinde. Bana dedikleri lafların onda birini devlet, millet düşmanların söyleyemediler" diye konuştu.

TV100 yayınına katılan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ise İYİ Partili Ağıralioğlu'nun sözleriyle ilgili olarak, "Her evin çocuğunun kusuruyla ilgili kulağı çekilecekse evin reisi çeker. Ben ne diyeyim daha bu böyle olmalı, bunu bekliyoruz da, en azından ben. Çocuğun kulağı çekilecekse evin reisi çeker, başka evin reisi çekmez. Bana sorsanız Sayın Temel Karamollaoğlu'nun kazanma şansı var mı, yok demem. Ya da diğer genel başkanlarla ilgili. Denmemeli böyle bir şey. Altı liderin altısını da gözümüz gibi korumalıyız. Hem siyasi nezaket hem masaya güveni sarsmama meselesi" dedi.

Programın ardından Twitter hesabından Altay'a yanıt veren Yavuz Ağıralioğlu, "Kendileri gibi düşünmeyenlerin kulağının çekilmesini istemek, iktidar iddiası olan bir parti için pek hayırlı ve de saygın bir heves değildir! Tam olarak bu üsluptan endişelenir seçmen. Biz, kulak çekmeyi ve çektirmeyi doğru bulmadığımız için İYİ Parti'deyiz!" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar