Levent Gültekin'den Akşener'e yanıt: Siyasetteki oyunu ve aktörlerini ifşa ediyorum

Levent Gültekin'den Akşener'e yanıt: Siyasetteki oyunu ve aktörlerini ifşa ediyorum
Yayınlanma:
A+ A-
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, kendisi hakkındaki iddiaları nedeniyle mahkemeye vereceğini söylediği Levent Gültekin yeni açıklama yaptı. Gültekin "1,5 yıldır, sonucunu seçimde gördüğümüz siyasetteki oyunu ifşa etmeye çalışıyorum" dedi.

Artı Gerçek - Gazeteci Levent Gültekin ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener arasındaki polemik, karşılıklı açıklamalarla devam ediyor.

Tartışma, Gültekin'in seçimlerden önce Akşener'in kendisini arayarak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş için, "Belediyenin parası ile anket yaptırıyorlar, kendilerini önde gösteriyorlar. Ben bunlar cumhurbaşkanı olsun diye mi parti kurdum? Ben onlara geçit vermem" dediğini iddia etmesiyle başladı.

Akşener ise Gültekin'in bu iddiasını yalanlayarak, "Bunlar YouTube'da kanal kurup abuk subuk şeyler söylüyor. Ben Gültekin'in üç videosunu mahkemeye verdim, bunu da vereceğim" dedi.

GÜLTEKİN: KONUŞMALARIMDAKİ BÜTÜNLÜĞE BAKILMALI

Akşener'in bu sözleri üzerine Gültekin bu kez sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Konuşmalarındaki bütünlüğe bakılmadan çabalarının dedikodu olarak nitelendirilmesinin 'oyunun görülmesini engellemek' anlamına geleceğine öne süren Gültekin, şunları söyledi:

"1,5 yıldır, sonucunu seçimde gördüğümüz siyasetteki oyunu ve aktörlerini ifşa etmeye çalışıyorum. Bu çabama ve konuşmalarımdaki bütünlüğe bakmadan paylaştığım bilgileri kişisel dedikodu olarak değerlendirmek ya oyunun görülmesini engellemek ya da olaylara yüzeysel bakmaktır. Bunca yaşanana rağmen bu oyunu görememek ise en hafif tabirle siyasi körlüktür.

Meral Akşener kendisine yönelttiğim sorulardan ve bazı iddialarımdan dolayı beni mahkemeye vereceğini söylemiş, bu aşamadan sonra konuyu bütün ayrıntılarıyla artık mahkemede konuşuruz, sonucunu hep birlikte göreceğiz. Bu mesele kişisel bir mesele değil, seçim sürecindeki rolünü açığa çıkarma meselesidir." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar