Lütfü Savaş: Cumhurbaşkanı adayı olmak isterim

Lütfü Savaş: Cumhurbaşkanı adayı olmak isterim
Yayınlanma:
A+ A-
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, cumhurbaşkanı adaylığı için nabız yokladı. Savaş, "Kılıçdaroğlu olmazsa aday olmak isterim. Ben de yarışta olmak isterim" dedi.

Artı Gerçek - Millet İttifakı henüz cumhurbaşkanı adayını açıklamazken, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş 'ben varım' dedi. Adaylık talebini bugüne kadar dillendirmeme gerekçesini "Biz biraz kıyıda köşeyiz o yüzden söylemedim" sözleriyle açıklayan Savaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimi kazanma ihtimaline ise ihtiyatlı yaklaştı.

Savaş, "Aday Kılıçdaroğlu olmalı mı?" sorusuna şu yanıtı verdi: "Kemal Bey herkesi kucaklayabilecek bir yapıya sahip. Türkiye'nin çok üzerinden düşünce yapısına sahip. Avrupa da her yerde çok rahat seçilebilecek kalitede bir insan ama Türkiye de 20 yıldır iktidar partisi insanları mezheplerine göre ayrıştırdı. Böyle olunca da ekonomik durumu belli bir seviyenin altında olan insanlarda bu artık çok keskinleşir pozisyona geldi. Kemal Bey ile de kazanabiliriz, altılı masadaki karar verici genel başkanlarımızın bilmesi lazım."

'KOALİSYON DÖNEMİ BAŞLAYACAK, TEK ADAM DÖNEMİNİN BİTMESİ LAZIM'

Adaylık için kendi ismini gündeme getiren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, şunları söyledi: "Sayın Genel Başkanım Kılıçdaroğlu aday olmayacaksa ben de aday olmak isterim. Ben de yarışta olmak isterim. Değerlendirilmek isterim neden istemeyeyim ki?
Yarın altılı masa iktidara geldiğinde kimse kendini yalnız hissetmeyecek. Bu birliktelik Türkiye'nin umudu olacak. Bunu sağlayacak bir aday olacak. Artık Türkiye de bir koalisyon dönemi başlayacak. Tek adam döneminin bitmesi lazım. Ben olurum anlamında söylemek megalomanlık olur ama herkesin ayak izi bellidir. Bunu altılı masa değerlendirecek." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar