Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş'tan 'yeni anayasa' turu: CHP ve DEM Parti'yi ziyaret edecek

Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş'tan 'yeni anayasa' turu: CHP ve DEM Parti'yi ziyaret edecek
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 'yeni anayasa'ya ilişkin partilere yapacağı ziyaretlerin ilkine CHP ile başlıyor. Kurtulmuş, CHP'nin ardından DEM Parti ile de görüşecek.

Artı Gerçek - 31 Mart yerel seçimi sonrası siyasetin bir numaralı gündemi yeni anayasa tartışmaları oldu. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in bu hafta görüşmesi beklenirken, AKP Genel Başkan vekili ve TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş da diğer partilerle anayasa turuna başlayacak.

Kurtulmuş'un yeni anayasa ve içtüzük değişikliği konusunda ziyaretlerine 30 Nisan Salı günü Meclis'te CHP grubu ile başlaması bekleniyor.

ÖNCE CHP, SONRA DEM PARTİ

Yeni anayasanın bu hafta içinde gerçekleşmesi planlanan CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görüşmesindeki ana başlıklardan biri olması bekleniyor.

Görüşmede Erdoğan'ın gündeminde yeni anayasanın yer alması beklenirken, Özel'in yargı krizinden ekonomik sorunlara, dış politikadan partisine geçen belediyelerin borçlarına kadar kapsamlı bir dosya ile masaya oturması bekleniyor.

Kurtulmuş 2 Mayıs Çarşamba günü saat 12.00’da Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Meclis Grubu’nu da ziyaret ederek yeni anayasa hakkında görüşecek. (MA)

Öne Çıkanlar