Mehmet Metiner, AKP'nin İstanbul adayı için iki isme dikkat çekti: Teşkilatın gönlündeki aday bence...

Mehmet Metiner, AKP'nin İstanbul adayı için iki isme dikkat çekti: Teşkilatın gönlündeki aday bence...
Eski AKP'li vekil Mehmet Metiner, AKP'nin İBB adaylığına ilişkin iki isme dikkat çekti: Bu iki ismin Tevfik Göksu ve Murat Kurum olduğunu söyleyen Metiner, "Teşkilatın gönlündeki aday bence M. Tevfik Göksu. Şimdilik bu kadar" ifadelerine yer verdi.

Artı Gerçek - İktidara yakın Yeni Şafak yazarı ve eski AKP milletvekili Mehmet Metiner, AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkanlığına ilişkin Tevfik Göksu ve Murat Kurum'a dikkat çekerek "Teşkilatın gönlündeki aday bence M. Tevfik Göksu. Şimdilik bu kadar" dedi.

31 Mart 2024 yerel seçimlerine 4 aydan daha az bir zaman kaldı. Muhalefet kanadında ittifak tartışmaları sürerken AKP, 2019’da kaybettiği başta İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirleri yeniden kazanmayı amaçlıyor. Bu doğrultuda AKP'nin İstanbul'da hangi ismi aday göstereceği merakla bekleniyor.

'TEŞKİLATIN GÖNLÜNDEKİ ADAY' VURGUSU

AKP'li Mehmet Metiner de sosyal medya platformu X hesabından konuya ilişkin açıklama yaparak iki isme dikkat çekti. AKP'li Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ve AKP İstanbul Milletvekili Murat Kurum'a dikkat çeken Metiner, 'teşkilatın gönlündeki aday'ın Göksu olduğunu söyledi.

ekran-goruntusu-2023-12-08-172606.png

'SENİN UFKUNA İMAMOĞLU YETİŞEMEZ'

Metiner bir diğer paylaşımında da Göksu'ya övgüler düzerek "Esenler’i nasıl dönüştürdüğüne tanığız. Esenler’de neler yaptığına da. Senin ufkuna İmamoğlu yetişemez. Senin arkanda devasa bir başarı hikayesi var. İmamoğlu ise sadece imaj. Gurur duyuyoruz seninle, bilesin!" ifadelerine yer verdi.

ekran-goruntusu-2023-12-08-173131-001.png

YERLİKAYA İDİALARI YALANLAMIŞTI

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkan adaylığında adı geçen isimlerden biri de, mevcut İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ydı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, hakkında İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkanlığına aday olacağına yönelik iddialarla ilgili, "İstanbul için başkan adaylığı gibi bir şey yok" demişti.

İddialara ilişkin konuşan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İBB adaylığı iddialarına ilişkin soruya "İstanbul için başkan adaylığı diye bir şey söz konusu değil" yanıtını vermişti.

AKP'NİN İBB ADAYLARI ARASINDA KİMLER VAR?

AKP'de İstanbul adaylığı için konuşulan isimlerin İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve eski Çevre ve İklim Değişikliği Bakanı, İstanbul Milletvekili Murat Kurum olduğu iddia ediliyordu. Hatta bu isimlerin içerisinde AKP'nin İstanbul vekili Süleyman Soylu, AKP Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da geçiyor.

Ayrıca, İstanbul için konuşulan isimlerin ikiye indiği ve yarışın Ali Yerlikaya ile Murat Kurum arasında olduğu ileri sürülmüştü. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar