Memleket Partisi kurucu üyesi Atila istifa etti: Kılıçdaroğlu'na destek herkesin ödevi

Memleket Partisi kurucu üyesi Atila istifa etti: Kılıçdaroğlu'na destek herkesin ödevi
Yayınlanma:
A+ A-
Memleket Partisi’nin Parti Kurucu Üyesi Eşber Atila, partisinden istifa etti. Atila, yaptığı açıklamada, “Kılıçdaroğlu’na destek vermek, tek adam rejimini bitirmek isteyen herkesin görevi haline gelmiştir” dedi.

Artı Gerçek - Muharrem İnce'nin genel başkanı olduğu Memleket Partisi'nin kurucu ve Parti Meclisi (PM) üyesi Eşber Atila, sosyal medya hesabından yayınladığı açıklamayla partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Atila, Twitter hesabından paylaştığı yazıda, "Bireysel başarı isteği, toplumsal bir kazancın önünde olmamalıdır" cümlesini şiar edindiğini söyleyerek istifasının gerekçelerini sıraladı.

Mesajında, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verdiğini de söyleyen Eşber Atila şunları yazdı:

'HAKLILIK DEĞİL HALKIN YAŞAMI'

"Zaman; bizlerin haklı oluşundan, halkın bundan sonraki yaşamının nasıl olacağına geçmiştir. Gelinen noktada süreç içindeki tüm eleştiri haklarımı saklı tutarak, geçmişte maruz kaldığım tüm haksızlıkları içime gömerek karar vermenin önemi büyüktür. Aile içinde ve gençlik kollarında aldığım öğreti: 'Bireysel başarı isteği, toplumsal bir kazancın önünde olmamalıdır.' şeklindedir.

'BİRLEŞEN TARAFIN YARARLI OLDUĞUNA İNANAIYORUM'

Sayın Muharrem İnce ve Memleket Partili arkadaşlarımın iyi niyetleri şüphesizdir. Ancak tüm veriler; AKP'yi göndermek, iktidarı değiştirmek maksadıyla da olsa yapılan çalışmanın hatalı sonuçlar doğuracağını göstermektedir. Bu durumda eksilten, ayrışan tarafın değil; birleşen, bütünleşen tarafın yararlı olduğuna inanmaktayım.

'HERKESİN ÖDEVİ HALİNE GELDİ'

Bugün artık birçok farklı siyasi görüşün kabul ettiği, hatta birbirlerine zıt diyebileceğimiz partilerin dahi uzlaştığı, bizlerin Genel Başkanlığını yapmış Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vermek; tek adam dönemini bitirmek, saray rejimini sonlandırmak isteyen herkesin ödevi haline gelmiştir.

'İSTİFA EDİYORUM'

Bu yüzden Kurucusu ve Parti Meclisi Üyesi olduğum Memleket Partisi'nden istifa ediyorum. Umuyorum ki tüm Atatürkçülerle, memleket sevdalılarıyla, özgürlük ve insan hakları savunucularıyla, laik demokratik Cumhuriyetten yana olanlarla, tam bağımsız Türkiye diye haykıranlarla 14 Mayıs sabahı önce sandıkta, sonra iktidarı devralırken yine birlikte oluruz."

Dün, (29 Mart) CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem ince görüşmüştü. Görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu' "Halil İbrahim sofrasını genişletmek istiyoruz" derken İnce'nin uzlaşmaya yanaşmayan tavrı dikkat çekmişti. İnce ayrıca, "Ben öyle bir şey söylemedim" diyerek adaylıktan çekilmeyeceğinin de sinyalini vermişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar