Meral Akşener'den DEVA Partisi'nin seçim kararına dair açıklama

Meral Akşener'den DEVA Partisi'nin seçim kararına dair açıklama
Yayınlanma:
Güncelleme: 29 Nisan 2022 13:34
A+ A-
Meral Akşener, DEVA Partisi'nin seçim kararına ilişkin 'Millet İttifakı'nın dışına çıkan bir durum yok. Parlamenter sistem ve adaylık konusunda herhangi bir farklılık yok' dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği'nin düzenlediği iftar programında gündeme ilişkin gelen bazı soruları yanıtladı. Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi'nin seçime parti logosuyla girme kararı hakkında sorulan soruya ilişkin DEVA Partisi lideri Ali Babacan ile görüşmediğini söyledi.

 

Akşener, "Nedir ne değildir bu manada bilmiyorum ama seçim yasasına dair yapılmış bir açıklama diye düşünüyorum. Son yaptığı açıklamalarda da Millet İttifakı'nın dışına çıkan bir durum yok. Parlamenter sistem ve cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda herhangi bir farklılık yok" dedi.

 

'BÖYLE BİR ÜLKE YÖNETİMİ YOK'

 

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın doktorları hedef gösterdiği "Giderlerse gitsinler" şeklindeki sözleri de sorulan Akşener, "Daha vahim bir durum daha var. Bu arada mühendisleri ihraç ettiğimiz ortaya çıktı. İhraç yapıyoruz, doktorlar, mühendisler, üst düzey okutulmuş gençlerimiz. Doktor ihraç ediyorsunuz, gidin deniliyor. Buna karşılık çoban ithal ediyorsunuz. Mühendis, finansçı, yazılım mühendisi, yazılımcı ihraç ediyorsunuz; maraba ithal ediyorsunuz. Böyle bir dünya yok. Böyle bir ülke yönetimi yok" değerlendirmesinde bulundu.

 

"Bizi yöneten bir ya da birkaç kişinin 'defolun gidin' deme hakkı, hukuku, haddi yok" diye ekledi.

 

Akşener, "Dönüp geliyoruz ki, bu nedir? Bu ucube sistemdir. Burada kalacaksınız çocuklar. Doktoru da mühendisi de yazılımcısı da kalacak. Önce büyüklerinize düşen sonra siyasetteki bizlere düşen görev ise Atatürk'ün bıraktığı o şansları elinizden alanların cezasını vermektir. Yani onları emekli etmektir" diye ifade etti.

Öne Çıkanlar