Meral Akşener’in A Takımı belli oldu

Meral Akşener’in A Takımı belli oldu
İYİ Parti Olağanüstü 4. Kurultayı'nın ardından Başkanlık Divanı üyeleri de belirlendi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçen hafta sonu yapılan 4. Olağanüstü Kurultayı'nda seçilen Genel İdare Kurulu (GİK) üyelerinden İYİ Parti'nin yeni Başkanlık Divanı'nı belirledi.

Parti sözcülğüne eski Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu getirilirken divan örgütlenmesinde değişiklik kararı alan İYİ Parti'de Genel Başkan Yardımcılığı makamları 'Başkanlık' olarak düzenlendi.

İyi Parti Kurultayı'nda seçilen GİK'in Akşener başkanlığında yaptığı ilk toplantısında hem partinin 'vitrini' olarak nitelendirilen Başkanlık Divanı belirlendi, hem de yeni örgütlenme modeli önerisi kabul edildi.

Toplantı sonrası yapılan açıklamada da "Bu yeni yönetim modelinde esas alınan nokta, Türkiye’yi yönetmeye hazır kadrolardan, bir anlamda "Gölge Kabine" oluşturulmasıdır. İyi Parti artık iktidar yürüyüşündedir ve hedefine ulaşacak bu yürüyüşte, hem yönetim hem de ülkemizin meselelerine çözüm noktasında, vizyonumuzu ortaya koyan bir çalışma modeli hazırlanmıştır" denildi.

'BUGÜN GELECEĞİN İLK GÜNÜ'

Konuyla ilgili partiden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Bilindiği üzere, İYİ Parti 3 Ağustos Cumartesi günü Olağanüstü 4. Kongresi'ni gerçekleştirdi. Türk demokrasisinde pek rastlanmayan bir parti içi demokrasi örneği ve olgunlukla tamamlanan kongremizin ana sloganı da, "Bugün Geleceğin İlk Günü" olarak belirlenmişti.

Delegemizin oylarıyla belirlenen Genel İdare Kurulumuz da bugün ilk toplantısını yaptı. Kurulumuz ilk toplantısında, sayın Genel Başkanımızın, titiz bir çalışma sonucu ortaya koyduğu vizyon ve kadroyu onayladı. Buna göre, Türk siyasetinde yeni bir sayfanın açıldığını ifade etmek isterim. Siyasi partilerin, günümüze kadar değişmeyen ve birçok alanda atıl kalan organizasyon şeması ve çalışma biçimi, bugünden itibaren yeni ve kıymetli bir örnekle tanışacak.

'ARTIK İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜNDEYİZ'

İYİ Parti Başkanlık Divanı, Genel Başkan Yardımcılarından değil, her biri ayrı uzmanlık alanı olan "Başkanlıklar"dan oluşacak. Bu yeni yönetim modelinde esas alınan nokta, Türkiye'yi yönetmeye hazır kadrolardan, bir anlamda "Gölge Kabine" oluşturulmasıdır. 4. Olağanüstü Kongremiz'de sayın Genel Başkanımızın da vurguladığı gibi, İYİ Parti artık "İktidar Yürüyüşü"ndedir. Ve hedefine ulaşacak bu yürüyüşte, hem yönetim hem de ülkemizin meselelerine çözüm noktasında, vizyonumuzu ortaya koyan bir çalışma modeli hazırlanmıştır.

Ekonomi politikalarından kalkınma politikalarına, toplumsal politikalardan milli güvenlik politikalarına, eğitim politikalarından kadın politikalarına, uluslararası ilişkilerden gençlik politikalarına kadar, toplumun tüm kesimlerini kucaklayan, ve ülke yönetiminin her alanını kapsayan yeni bir idari modeli siyasetimizle tanıştırıyoruz. Bu yönetim şeması ve anlayışıyla, amacımız, ülkemizi ‘Zamanın Yarışına Taşımak'tır.

Bir ülkenin yenilenebilmesinin ilk şartı, yönetmeye aday siyasetin, yenilenebilmesi ve kendini çağın gereklerine uygun hale getirmesidir. İYİ Parti, Türkiye'yi yönetmeye aday ve hazır bir partidir. Bugün size ilan ettiğimiz yeni yönetim modelimiz de bu gerçeğin en önemli kanıtıdır.

AKŞENER'iN A TAKIMI

Genel Başkanımız sayın Meral Akşener'in, Türk siyasetine kazandırdığı ve Genel İdare Kurulu'muzun da onayladığı bu yeni modele göre, İYİ Parti yönetimi şu şekilde oluşturulmuştur;

-Siyasi İşler Başkanı, Salim Ensarioğlu
-Genel Sekreter, Uğur Poyraz
-Teşkilat Başkanı, Koray Aydın
-Mali İşler Başkanı, Ümit Dikbayır
-Ekonomi Politikaları Başkanı, Cihan Paçacı
-Yerel Yönetimler Başkanı, Metin Ergun

-Hukuk ve Seçim İşleri Başkanı, Hasan Seymen
-Milli Güvenlik Politikaları Başkanı, Aytun Çıray
-Parti Sözcüsü, Yavuz Ağıralioğlu
-Eğitim Politikaları Başkanı, Berna Sukas
-Kadın Politikaları Başkanı, Sibel Yanıkömeroğlu
-Kalkınma Politikaları Başkanı, İsmail Tatlıoğlu
-Gençlik Politikaları Başkanı, Yavuz Temizer
-Toplumsal Politikalar Başkanı, Şenol Sunat
-STK ile İlişkiler Başkanı, Tuba Çokal
-Uluslararası İlişkiler Başkanı, Ahmet Kamil Erozan

MERAL AKŞENER KAZ DAĞLARI'NA GİDİYOR

İYİ Parti yalnızca bir muhalefet partisi değil, Türkiye'nin sorumlarına çözüm arayan ve bu noktada politikalar üreten bir siyasi güçtür. Yeni yönetim modeliyle de bunu kanıtlayacağından şüpheniz olmasın.

Değerli basın mensupları bu arada tüm Türkiye’yi hüzne boğan Kazdağları ile ilgili olarakta bir bilgiyi paylaşmak istiyorum.

Türkiye’nin akciğerlerinden biri olan Kazdağlarındaki yeşil katliamına karşı sayın Genel Başkanımızın hassasiyeti malumunuz. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yarın öğle saatlerinde Kazdağlarında olacak. Yeşiline ve suyuna sahip çıkmak, vatana sahip çıkmaktır. Sayın Genel Başkanımız 8 Ağustos Perşembe günü bu gerçeği, bir kez de, hazinemiz saydığımız Kaz Dağlarında ilan edecektir. "Bugün Geleceğin İlk Günü" diye çıktığımız bu yolun ve yeni yönetimimizin, aziz milletimize, ülkemize ve Türk siyasetine hayırlı olmasını diliyor, saygılar sunuyorum."

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar