MHP'li Karaağaç iktidar vekillerini eleştirdi: Seçimde görüşeceğiz

Yayınlanma:
A+ A-
MHP'li Meclis Üyesi Osman Karaağaç, Urfa'daki sel felaketinin ardından sosyal medya hesabından video paylaşarak iktidar vekillerini eleştirdi. "Vatandaş çamurun altında, siz neredesiniz?" diyen Karaağaç, "Seçimde görüşeceğiz" mesajını verdi.

Artı Gerçek - Maraş merkezli depremlerden etkilenen illerden Urfa, çarşamba gününden bu yana sel felaketiyle mücadele ediyor. Urfa'da Haliliye Belediyesi MHP'li Meclis Üyesi Osman Karaağaç, yaşanan sel felaketinin ardından sosyal medya hesabından videolar paylaşarak AKP'li milletvekillerinin Urfa'daki sel felaketinde yanlarında olmadıklarını söyledi. Karaağaç, CHP Urfa Milletvekili Aziz Aydınlık'ın ilk andan itibaren sahada olduğunu belirterek, iktidara 'seçimde görüşeceğiz' diyerek seslendi.

Karaağaç paylaşımında, "Ben çamurun altındayım can veriyorum. Sen beni sormuyorsun. Neredesin peki?" diyerek tepki gösterdi.

Karaağaç, "Ben söyleyeyim mi neredesin? Sen şu anda mensubu bulunduğun siyasi partinin genel merkezinde ben nasıl listeye girerim diye yalakalık yapıyorsun. Ama ben burada can veriyorum sen yoksun." ifadelerini kullandı.

'VEKİL DİYE SEÇİP GÖNDERDİKLERİMİZ YOKTU'

Karaağaç'ın video konuşması söyle

"Sel felaketi başlandığından itibaren Şanlıurfa valisi, Büyükşehir belediye başkanı, bürokratları yani ilçe belediye başkanları, ilçe kaymakamları, emniyet müdürü, jandarma hepsi sahadaydı. Bununla yetinmeyerek hükümet Allah razı olsun Bakanlarını bile gönderdi.

Evet İç İşleri bakanımız ve beraberindeki heyet sahadaydı ama kim yoktu? İşte mesele orda. Herkes vardı kim yoktu. Demek ki herkes yokmuş. Kim yoktu? Vekillerimiz. Vekil diye seçip gönderdiklerimiz. Bakın ben hiçbir siyasi partiden aday değilim. Milletvekili adayı değilim.

'SİYASİ KİMLİĞİMİ BİR KENARA BIRAKIYORUM'

Siyasi kimliğimi de bir yere koyuyorum. Bütün siyasi partilerin milletvekillerinden bahsediyorum. Hangi siyasi partinin milletvekili vardı yanımızda? Oy verip meclise gönderdiğimiz vekiller neredeydi? Sadece CHP'nin milletvekili Aziz Aydınlık sahadaydı. İster siyasetini beğenin, ister beğenmeyin. İster CHP'yi severiz, ister sevmeyiz. Ama öbür milletvekilleri nerede? Neredesiniz? Allah'ınızı severseniz ya. Size ihtiyacımız olduğu zaman yoksunuz. Şimdi hangi yüzle geleceksiniz? Ha utanmadan bazı milletvekillerimiz sosyal medyadan kutlama yapıyor. Ne kutlaması yapıyor Harran Üniversitesi'nin rektörü atanmış hayırlı olsun. Bana ne hayırlı olsun? Ben çamurun altındayım can veriyorum. Sen beni sormuyorsun. Neredesin peki? Neredesin? Ne yapıyorsun?

'NASIL LİSTEYE GİRERİM DİYE YALAKALIK YAPIYORSUN'

Ben söyleyeyim mi neredesin? Sen şu anda mensubu bulunduğun siyasi partinin genel merkezinde ben nasıl listeye girerim diye yalakalık yapıyorsun. Ama ben burada can veriyorum sen yoksun. Hangi yüzle gelip benim yüzüme bakacaksın? Eğer bende biraz akıl şuur varsa bunun hesabını sizden soracağım. Bakın ben tekrar ediyorum ben şu anda siyasi kimliğimi bir yere bıraktım. Davutoğlu'nu severim sevmem, Meral Akşener'i severim sevmem, Cumhuriyet Halk Partisi'ni severim sevmem o ayrı bir konu ama üç tane siyasi lider neredeydi Şanlıurfa'daydı. Peki siz neredeydiniz?."

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar