Milli Eğitim Bakanı'ndan seçim açıklaması: Şapkamızı önümüze koyup düşünme vakti

Milli Eğitim Bakanı'ndan seçim açıklaması: Şapkamızı önümüze koyup düşünme vakti
Erzurum’da AKP'nin bayramlaşma programına katılan Milli Eğitim Bakanı Tekin, AKP'nin yerel seçimlerde uğradığı yenilgiye dair "Nerede hata yaptık diye şapkamızı önümüze koyup yeniden düşünmenin vaktidir" değerlendirmesini yaptı.

Artı Gerçek - 31 Mart Yerel Seçimleri'nde AKP propagandası yapan bakanlar arasında yer alan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, seçimlerin ardından AKP tarafından düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Yakutiye Kent Meydanı’nda düzenlenen programda konuşan Tekin, İsrail'in Türkiye'deki seçim sonuçlarından memnun olduğuna dair bir iddiada bulundu. Tekin, "Biz İsrail'i memnun etmek istiyor muyuz arkadaşlar? İsrail'i memnun etmek istemiyorsak eğer yarından itibaren tekrar çalışmaya başlayıp, yeniden nerede hata yaptık, neleri eksik yaptık? Kimlere, nasıl ulaşmamız gerekir diye şapkamızı önümüze koyup, elimizi vicdanımıza koyup yeniden düşünmenin vaktidir."

AKP’nin kurulduğu günden itibaren girdiği tüm seçimlerden bugüne kadar birinci parti olarak çıktığını söyleyen Tekin, 31 Mart seçimlerine yönelik konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

'MİLLETİN İRADESİNE SAYGI DUYMAYI BİLDİK'

"İlk defa bir seçimde biz içimiz buruk bir şekilde, biraz üzgün bir biçimde seçimlerden ayrılıyoruz. Biz, Adalet ve Kalkınma Partisi adına siyaset yapan kişiler, kazandığımızda da kaybettiğimizde de milletin iradesine saygı duymayı bildik. 1946 seçimlerinde olduğu gibi dönemin siyasi partisinin genel sekreteri 'Milletin iradesi bizim istediğimiz gibi sonuçlanmayınca, yani seçimler bizim istediğimiz gibi sonuçlanmayınca, milli iradenin tecelli etmediğine karar verdik' diyecek kişiler değiliz. Biz seçimden istediğimiz gibi sonuçlansa da sonuçlanmasa da milletin iradesinin bu yönde tecelli ettiğine inanıyoruz. Bize ne düşüyor? Bu bayramlaşma törenine gelen arkadaşlara, bütün Adalet ve Kalkınma Partisi adına sahada mücadele eden, fedakar, cefakar, AK Parti ailesine, bütün bu camianın mensuplarına düşen şey 4 yıl var önümüzde, 4 yıl boyunca milletin tekrar bize güvenmesini, milletin tekrar bizi tercih etmesini sağlayacak adımları atmakla mükellefiz.

'İSRAİL, SEÇİMLERDEN MEMMUNİYET DUYDUĞU MESAJLAR PAYLAŞTI'

Bu bayramı bir milat kabul edelim. Yarından itibaren bu seçimler için hep beraber mücadele etmeye başlayalım. Çünkü dünyanın her tarafında mazlumlar bizi bekliyorlar. İsrail, Türkiye'deki 31 Mart seçimlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren mesajlar paylaştı. Biz İsrail'i memnun etmek istiyor muyuz arkadaşlar? İsrail'i memnun etmek istemiyorsak eğer yarından itibaren tekrar çalışmaya başlayıp, yeniden nerede hata yaptık, neleri eksik yaptık? Kimlere, nasıl ulaşmamız gerekir diye şapkamızı önümüze koyup, elimizi vicdanımıza koyup yeniden düşünmenin vaktidir." (ANKA)

Öne Çıkanlar