ORC Araştırma'dan dört ilde anket: Adana yeniden Zeydan Karalar dedi, Nevşehir sonuçları dikkat çekti

ORC Araştırma'dan dört ilde anket: Adana yeniden Zeydan Karalar dedi, Nevşehir sonuçları dikkat çekti
ORC Araştırma şirketi, Uşak, Adana, Nevşehir ve Isparta’da gerçekleştirdiği seçim anketlerinin sonuçlarını paylaştı. Buna göre Adana yeniden Zeydan Karalar derken, AKP'nin yüzde 51 ile kazandığı Nevşehir'de İYİ Parti önde.

Artı Gerçek - 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala ORC Araştırma şirketi, Uşak, Adana, Nevşehir ve Isparta’da gerçekleştirdikleri anketlerin sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı.

Anket sonuçlarına göre Adana'da CHP'nin adayı Zeydan Karalar seçimi kazanırken, Nevşehir'de anket sonuçları dikkat çekti. Ankete göre, AKP'den seçimi kazandıktan bir süre sonra sağlık sorunları nedeniyle istifa eden ve bu seçimde İYİ Parti'den aday olan Rasim Arı öne görülüyor.

DÖRT İLDE ANKET SONUÇLARI

Uşak’ta yapılan yerel yönetimler araştırmasında seçmenlere, "Belediye Başkanlığı için hangi adaya oy vereceksiniz?" sorusu yöneltildi.

Yüzde 32,5 AKP’nin adayı Mehmet Çakın dedi; yüzde 30,9 İyi Parti adayı Muhammet Gür, yüzde 21,9 CHP adayı Özkan Yalım, yüzde 10,1 kararsızım derken; diğer adaylara oy verenlerin oranı da yüzde 4,6 oldu.

Adana’da yaşayan seçmenlere, "Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hangi adaya oy vereceksiniz?" sorusu yöneltildi.

Yüzde 34,1 CHP’nin adayı Zeydan Karalar derken; yüzde 27,7 AKP’nin adayı Mehmet Kocaispir, yüzde 24,5 İyi Partili Ayyüce Türkeş, yüzde 4,5 DEM Parti adayı Mahfuz Güleryüz dedi. Yüzde 6,7 kararsız kalırken, diğer isimlere oy verenlerin oranı yüzde 2,5 oldu.

Nevşehir’de yaşayan seçmenlere, "Belediye Başkanlığı için hangi adaya oy vereceksiniz?" sorusu yöneltildi.

Yüzde 30,6 ile İyi Parti’nin adayı Rasim Arı önde olurken, onu yüzde 24,1 ile AKP’nin adayı Mehmet Savran takip etti. Yüzde 19,8 MHP’li Adnan Doğu, yüzde 15,2 CHP’li Mehmet Bilgin dedi. Yüzde 7,8 kararsız olduğunu söylerken, diğer adaylara oy vereceklerin oranı yüzde 2,5 oldu.

Isparta’da da seçmenlere, "Belediye Başkanlığı için hangi adaya oy vereceksiniz?" sorusu yöneltildi.

Yüzde 28,8 AKP’li Şükrü Başdeğirmen dedi. Onu hemen ardından İyi Partili Ahmet Tural yüzde 27,2 ile takip etti. Yüzde 19,2 MHP’li Ziya Günaydın, yüzde 15,4 CHP’li Atakan Yazgan dedi. Kararsızların oranı yüzde 6,5 olurken, diğer adaylara oy vereceğini söyleyenlerin oranı da yüzde 2,9 oldu.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar