Özgür Özel'den 'iş birliği' açıklaması: Her karara saygılıyız ama sonucun olumlu olmasını temenni ediyoruz

Özgür Özel'den 'iş birliği' açıklaması: Her karara saygılıyız ama sonucun olumlu olmasını temenni ediyoruz
Antalya'da İYİ Parti lideri Akşener ile görüşmesine ilişkin konuşan CHP lideri Özel, pazartesi gününü beklediklerini belirtti. Özel, "Verecekleri her iki karara saygılıyız. Ama sonucun olumlu yönde olmasını temenni ediyoruz" dedi.

Artı Gerçek - CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin yerel seçim kampı için gittiği Antalya'da konuştu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile dün yaptığı görüşmeye ilişkin konuşan Özel, "Biz sayın Akşener'le dünkü açıklamada ifade ettiğim gibi son derece sıcak, son derece yapıcı bir görüşme gerçekleştirdik" dedi.

Özel, şunları söyledi: "Şimdi pazartesi günü İYİ Parti'nin Genel İdare Kurulu'nun alacağı kararı bekliyoruz. Verecekleri her iki karara saygılıyız. Ama sonucun olumlu yönde olmasını temenni ediyoruz."

YEREL SEÇİM KAMPI

CHP'nin seçim kampına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Özel, şunları ifade etti:

"Biz 3 gün boyunca hem ailelerimizle birlikte grubun birbiriyle kaynaşması için, ki bu gelenekseldir ama kongre gündeminden dolayı yapamamıştık. Önümüzdeki bütçe takvimini, yasama takvimini; hem de yaklaşmakta olan yerel seçimleri ve o konuya ilişkin milletvekillerimizin görüşlerini alacağız. Milletvekillerimize çeşitli sunumlar yapılacak. Tüm kamplarımızda olduğu gibi bu kampımızın da grubumuza katkı sağlayacağına inanıyoruz."

GÖRÜŞME SONRASI NE DEMİŞLERDİ?

Özgür Özel, "Yerel seçim için iş birliği olup olmayacağını sorduk. İYİ Parti'nin aldığı bir karar var. İttifak kelimesi yoruldu ama iş birliği ihtimalini sorduk" demişti.

Akşener de "Yerel seçimde işbirliğini yeniden GİK'e soracağız. GİK pazartesi toplanacak. İnşallah her şey Türkiye için iyi olur" diye konuşmuştu.

Öne Çıkanlar