Özgür Özel'den, Kılıçdaroğlu'na tepki: Yönetim devirleri saltanatlarda olur

Özgür Özel'den, Kılıçdaroğlu'na tepki: Yönetim devirleri saltanatlarda olur
Yayınlanma:
A+ A-
Aydın'da konuşan CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "Partiyi bilgili, birikimli, iyi bir sosyal demokrata devredeceğim" ifadelerine tepki gösterdi: Yönetim devirleri saltanatlarda olur.

Artı Gerçek - CHP Grup Başkanı ve genel başkan adayı Özgür Özel, partisinin 38'inci Olağan Büyük Kurultayı öncesinde CHP Aydın İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Özel'i CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül, CHP İl Başkanı Hikmet Saatçi, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda partili karşıladı. Partililerin binaya sığmaması üzerine sokakta kurulan kürsüde konuşan Özel, "Geçtiğimiz günlerde KYK Yurdunda elim bir kaza bir ihmal sonucu bir evladımızın hayatına mal olan o kaza acısı tüm Türkiye'ye, ailesinin yüreğine ve Aydın'a düştü. Dün cenazesine katılarak ailesine taziyelerimi iletim. Aydın'daki arkadaşlarına da buradan taziyelerimi iletiyorum" dedi.

'BUNU REDDEDİYORUM'

ANKA'da yer alan habere göre, "Genel Başkanımızın kullandığı bazı ifadelerde örgütümüzü derinden sarstı" diyen Özgür Özel, şunları söyledi:

"Genel başkanımız diyor ki, 'Partiyi önümüzdeki süreçte şimdi tanınmayan sosyal demokrasiyi bilen birine devredeceğim.' Yönetim devirleri saltanatlarda olur. Krallıklarda olur. Padişahlıklarda olur. Biz 1 Kasım'da devretmeli yönetimi kaldırmış parti olarak 5 Kasım'da tören yapacak delegelerimizin iradesine saygılıyız. 'Partiyi şuna devredeceğim' demek delegelere siz yetkili değilsiniz demektir. 'Partiyi şuna devredeceğim' demek kurultay yalan yere toplanıyor demektir. 'Partiyi kime istersem ona bırakırım' demek CHP delegesine sizin benim gözümde kıymetiniz yok demektir. Bunu reddediyorum. Gencecik evlatlarınızın gözünün içine bakın onlara 'Kurultayda ne yapayım' diye sorun. Şu ana kadar delegelerimizden çok büyük bir destek ve görünenin çok daha üzerinde bir umut dalgasını yakalamış durumdayız. Beni buraya gelirken çok iyi karşıladınız. Böyle kalabalıklara ulaşıyorsak bu şahsımıza olan sevgiden ziyade değişime olan inanç ve kararlılıktandır." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar