'Pensilkonya' üzerinden Davutoğlu kavgası

'Pensilkonya' üzerinden Davutoğlu kavgası
Gazeteciler, eski strateji danışmanı, Cumhurbaşkanı danışmanı ve rektörün de içine girdiği kavgada ağır suçlamalar dile getirilmeye başladı.

ARTI GERÇEK- Her şey Konyaspor Başkanı Ahmet Şan'ın 'By Lock' kullandığı iddiasıyla gözaltına alınıp ardından serbest bırakılmasıyla başladı.
Nedim Şener, Posta gazetesinde 'PensilKonya' başlıklı bir yazı yazdı ve "Bir Konya atasözü der ki; 'Bir yerde para varsa, orada FETÖ'cü vardır. Bir yerde bir FETÖ'cü varsa arkada en az üç FETÖ'cü daha vardır. Bir FETÖ'cü bir yerden acilen alınıp yerine birisi atanıyorsa, atanan da FETÖ'cüdür" dedi.

Şan'ın birilerinin devreye girmesiyle bırakıldığını iddia eden Şener'e eski Başbakan ve Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu'ndan sert bir yanıt geldi.
Davutoğlu Şener'i 'kripto FETÖ'cü' ilan etti:
"Konya'yı hedef alanlar kripto FETÖ'cüler ve 28 Şubat zihniyetinin uzantılarıdır. Hiç kimse Konya'nın adını tahrif ederek, yazısına başlık atarak, bir takım terör örgütünün mekanlarıyla Konya'yı özdeşleştirme çabası içerisine girerek, Konya'nın onuruyla oynamayaz. Oynamaya kalkan kim olursa olsun, ister kripto FETÖ'cü, ister 28 Şubatçı, ister Ak Parti içerisinde fitne çıkarmaya çalışan tek tük kişiler, 1,5 yıldır yapmaya çalıştıkları şeyi yapamadıkları için bugün Konya'ya saldırıyorlar. Ama karşılarında bizi bulurlar."

NEDİM ŞENER'DEN DÜĞÜNDEKİLERE 'FETÖ'CÜ SUÇLAMASI

Nedim Şener ise Davutoğlu'na twitter üzerinden yanıt verdi:
"Sayın Davutoğlu 'kripto FETÖ'cü' görmek istiyorsa, bu açıklama öncesi dün akşam katıldığı düğünlere bakmalıydı."

Şener'in sözünü ettiği düğün Konya Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Tahir Akyürek'in oğlunun düğünüydü. Düğüne sadece Davutoğlu da katılmamıştı. Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan nikah şahidiydi. Konya Valisi Yakup Canbolat, Karaman Valisi Fahri Meral, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya milletvekili Ahmet Sorgun ile başka milletvekilleri de vardı. 

ŞENER'E SAHİP ÇIKAN KEKEÇ'TEN DAVUTOĞLU'NA İMALI ELEŞTİRİ

İş burada da kalmadı. Hatta daha da dallanıp budaklandı. Ahmet Kekeç, Star gazetesinde bugün "Kripto FETÖ'cü Nedim hangi güvenli evde basıldı?" başlıklı bir yazı yazdı. Nedim Şener'in 15 Temmuz gecesi Kanal D binasını ele geçirmeye çalışan darbecilere nasıl direndiğini yazan Kekeç, Ahmet Davutoğlu'nu sert bir biçimde eleştirdi. 

Davutoğlu'nun Şener'e yönelik sözlerini 'ayıpladığını' belirten Kekeç, Davutoğlu'nun dış politikasını da Almanya üzerinden imalı bir şekilde eleştirdi:

"Biz beklerdik ki, Nedim Şener'e yönelik zehir zembeler sözler, ByLock taşıyan bu Konyalıya (Yani Ahmet Şan'a) söylensin.

Hatta, zamanında Schulz'a söylenmiş olsun.

Schulz, Cumhurbaşkanı Erdoğan için, 'Bizim bağıran çağıran bir adamla işimiz olmaz. Biz Başbakan Ahmet Davutoğlu'yla anlaştık" demişti.

Bu terbiyesizce çıkış, dönemin yöneticileri tarafından sessizlikle karşılanmıştı.

Demek ki, bazılarının gözünde ByLock şüphelisi Ahmet Şan kadar değeri yokmuş Erdoğan'ın!"

DAVUTOĞLU'NUN DANIŞMANI İLE REKTÖR KAPIŞTI

Dedik ya iş dallanıp budaklandı diye. Davutoğlu'nun bir dönem startejik danışmanlığını da yapan yazar Atılgan Bayar, twitter hesabından "AK Parti Konya'yı kaybediyor. Pelikan kına yaksın" dedi.

Bayar'a önce Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin yanıt verdi:

"Konya durduğu yerde durur, Reisine ve ideallerine her zaman bağlıdır. Gerisi tamamen boş laflardır."

Bayar ise "Adayınız da Hilal Kaplan, Metin bilmem ne, Fuat Uğur, Cem Küçük olsun" dedi.
Atışma şöyle devam etti:

Rektör Şahin: Siz kendinizi fazla yormayın, Konya kendi adaylarını çıkarır ve desteğini verir.

Atılgan Bayar: Siz de siyaseti bırakıp rektörlük yapın.

CUMHURBAŞKANI DANIŞMANI DA DEVREDE

Bayar ile Şahin'in atışması sürerken Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış da topa girdi. O da Bayar'a tepki göstererek "Bağa girdim üzüm yok. El yarinde gözüm yok. Ben yarimi tanırım. Başkasına sözüm yok."

Bayar'ın bu paylaşıma yanıtı ise "Bağlamı anladınız mı? Yoksa Pelikan'a mı sahip çıkıyorsunuz? Size 'başkasında  gözün var' diyen mi oldu? Pelikan başa bela diyorum, siz bu tweeti atıyorsunuz.2011'de 'Erdoğan Atatürk'ü aşmıştır' analizi yapan birine bunu yazmanızın anlamı ne? Birbirimize Reis propagandası yapmayı bırakıp, sorunları görelim" oldu. 

Öne Çıkanlar