Savcı Sayan, Ağrı milletvekilliği için AKP'den aday adayı

Savcı Sayan, Ağrı milletvekilliği için AKP'den aday adayı
Yayınlanma:
A+ A-
Ağrı Belediye Başkanı iken milletvekili adayı olmak için istifa eden Savcı Sayan, AKP'ye başvurusunu yaptı.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimi için iki aydan az bir süre kalırken, adaylık için istifa eden AKP'li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, milletvekili aday adayı oldu.

14 Mayıs'ta yapılacak 28'inci dönem milletvekili seçiminde aday adaylığı başvurusu için AKP Ağrı İl Başkanlığına gelen Savcı Sayan, güzel işler yapmak için bir arada olacaklarını söyledi.

AKP İl Başkanı Orhan Güngör ile görüşen Sayan, şöyle konuştu:

"Ben 2019 yılında Ağrı'ya geldiğimde hiç kimsenin kazanacağıma ihtimal verdiğini görmedim. Bütün anketlerde 20 puan gerideydik, ben bismillah dedim ve mahalle mahalle, cadde cadde gidip anlattım, anlatmaya çalıştım.

Sağ olsun halkımız bütün anketleri ters köşe yaptı. Sayın Cumhurbaşkanımız izin verdi, "Nereden aday olmak istiyorsun? dedi, ben Ağrı'dan aday olmak istediğimi söyledim.

Biz yine el ele vereceğiz, Ağrı'dan, Patnos'tan başlayarak Hamur, Tutak, Eleşkirt, Doğubayazıt, Taşlıçay, Diyadin demeden, köy köy gezeceğiz, birlikte Ağrı'yı en güzel yere getirmek için mücadele edeceğiz, kardeşlik duyguları içerisinde bu işi başaracağız.

4 yıl boyunca mutlaka hatalarımız olmuştur ama bunların hiçbirinin bilerek yapılmadığına inanmanızı istiyorum, hepinizin bende hakkı var, lütfen haklarınızı helal edin, ben bütün haklarımı helal ediyorum." (DHA)

Öne Çıkanlar