Sedat Peker'in ifşaatlarıyla gündeme gelen Mehmet Ağar aylar sonra ortaya çıktı

Sedat Peker'in ifşaatlarıyla gündeme gelen Mehmet Ağar aylar sonra ortaya çıktı
Yayınlanma:
A+ A-
Sedat Peker'in ifşaatlarıyla gündeme gelen eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, aylar sonra Azerbaycan'da ortaya çıktı. Ağar'la Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, geliri depremzedelere bağışlanacak olan Galatasaray-Karabağ maçı öncesinde bir araya geldi.

Artı Gerçek - Peker'in iddialarıyla geçen sene çok konuşulan eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'la Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, geliri depremzedelere bağışlanacak olan Galatasaray-Karabağ maçı öncesinde bir araya geldi. Ağar'ın, Yalıkavak Marina yönetimine Aliyev'in ricasıyla girdiği iddia edilmişti.

Organize suç örgütü liderliğiyle yargılanan Sedat Peker'in geçen sene yayınladığı videolar ve attığı tweet’lerde başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere hükümet hakkında ülke çapında infial yaratan iddialar ortaya atmıştı. O isimlerden biri ise eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'dı.

Sedat Peker, Ağar'ın Muğla'da bulunan Yalıkavak Marina'ya çöktüğü iddiası başta olmak bir çok iddiayı gündeme getirirken; Ağar'ın AKP'li vekil olan oğlu Tolga Ağar'a ilişkin ciddi iddialar öne sürmüştü.

MEHMET AĞAR ORTAYA ÇIKTI

Peker'in yayınladığı ifşaat videolarının ardından iddiaları yalanlamak için çeşitli programlara katılan Ağar, aylardır kendi hakkında ortaya atılan iddialar hakkında konuşmuyordu. Mehmet Ağar aylar sonra Azerbaycan'da ortaya çıktı.

Ağar, 6 Şubat tarihinde sabaha karşı meydana gelen ve 11 ilde yıkıma yol açan Maraş merkezli depremlerden etkilenen yurttaş için Bakü'de düzenlenen Karabağ-Galatasaray maçına gitti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in de yer aldığı fotoğraflarda çıkan Ağar'ın görüntüleri şöyle:

fsk4o1axgamz0p.jpegfslae8gxoaiupfa.jpeg

SEDAT PEKER NE İLE SUÇLAMIŞTI?

Sedat Peker, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ı, 'FETÖ'ye bilerek ve isteyerek yardım' suçundan ceza alıp tahliye edilen, Palmali Holding'in sahibi Mübariz Mansimov Gurbanoğlu'na kumpas kurmakla ve Mansimov'a ait Yalıkavak Marina'yı ele geçirmekle suçlamıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar