Tanju Özcan: Erdoğan heykelini dikeceğim, söz verdiysek dönmeyiz

Yayınlanma:
A+ A-
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, seçimden önce yaptığı paylaşımda ‘21 yıldır yönettiği milleti açlıkla imtihan eden Erdoğan seçimi bir kez daha kazanırsa devasa bir heykeli dikeceğim’ dedi. Özcan, sözünü tutacağını söyledi.

Artı Gerçek - Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden seçilmesi halinde heykelini dikeceğini söylemesine ilişkin, "Heykelini dikeceğiz, tamam. Biz söz verdiysek dönmeyiz." dedi.

Anadolu Ajansı’nda yer alan haberde Bolu Belediye Meclisinin 2023 yılı haziran ayı birinci birleşimi gerçekleştirildi.

Toplantının açılışındaki konuşmasında Cumhurbaşkanı Seçimi'ne değinen Özcan, "Kazananı kutluyorum, sayın Erdoğan'ı. Kıl payı da olsa kazandı. Zaten o kazanamasaydı Kılıçdaroğlu kazanacaktı" dedi.

Daha sonra AKP ve MHP Belediye meclis üyelerince Özcan'ın mayıs ayı meclis toplantısında Erdoğan'ın yeniden cumhurbaşkanı seçilmesi halinde heykelini dikeceğini söylediği hatırlatılarak yerin belirlenmesinin gündem maddelerine eklenmesi yönündeki dilekçe görüşüldü. Bunun üzerine Özcan, "Heykelini dikeceğiz, tamam. Biz söz verdiysek dönmeyiz." dedi.

Erdoğan'ın Bolu'da en çok oyu Dörtdivan ilçesinde aldığını dile getiren Özcan, şunları söyledi:

"Yüzde 90 oy almış. O yüzden Dörtdivan Belediyesi ile bir görüşelim, bize bir yer göstersin. En görünür yer de Köroğlu Dağları. Biz oraya dikelim. Heykelin şekline şemaline birlikte karar verelim, illa Bolu'da olsun diyorsanız. En yüksek oyu Civril'de almış ama çukur kalıyor biraz. O yüzden Dörtdivan Belediyesinden haber bekliyorum. Ben bir tane bozkurt dikecektim."(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar