Tantan'dan Bahçeli'ye yanıt: HÜDA PAR’la Hizbullah arasında tabii ki bağ var

Tantan'dan Bahçeli'ye yanıt: HÜDA PAR’la Hizbullah arasında tabii ki bağ var
Yayınlanma:
A+ A-
Bahçeli’nin açıklama yapmasını istediği Sadettin Tantan, “HÜDA PAR’la Hizbullah arasında tabii ki bağ vardır” dedi. Tantan, Hizbullah'a yönelik operasyonların yapıldığı dönemde İçişleri Bakanlığı görevindeydi.

Artı Gerçek- Eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, AKP listelerinden seçime gireceği açıklanan HÜDA PAR hakkında açıklama yapmasını isteyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yanıt verdi.

Sözcü TV'ye bağlanan Tantan, “HÜDA PAR’la Hizbullah arasında tabii ki bağ vardır” dedi. Tantan, “İsimleri tek tek saymaya gerek yoktur. 57. Hükümet döneminde Hizbullah evlerinin nasıl ortaya çıkarıldığına, Gaffar Okkan’ın nasıl öldürüldüğüne, Başbakan Yardımcısı olarak şahit olmuş biri” dedi.

Bahçeli’nin sözlerine tepki gösteren Tantan, “Bunları nasıl söyleyebiliyor anlamak mümkün değil. HÜDAPAR’ın alt yapısının kimlerden oluştuğunu gazetelerde, televizyonlardan bir bir saydık. Paraların kimden geldiği biliniyor. Oradaki faaliyetleri nasıl ortaya çıkardığımızı yakinen takip eden bir isim Bahçeli. İnanarak söylediğini düşünmüyorum yeniden parlamentoya girebilme kaygısıyla söylediğini düşünüyorum” diye konuştu.

BAHÇELİ NE DEDİ?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Hür Dava Partisi’nin hiçbir terör örgütüyle bağ ve bağlantısı olmadığı açıklanmış ve muhataplarınca da ifade edilmiştir. Sık sık gündeme taşınan Hizbullah terör örgütünün ise nasıl ve ne zaman çökertildiği malumdur. Bu hususta da ara sıra vermiş olduğu beyanlarla 'emperyalist güçlere karşı oyunu bozacak Türk milletidir' görüşünü paylaşan eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan’ın kamuoyuna açıklama yapması boynunun borcudur" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar