TİP'ten Diyarbakır gözaltılarına tepki: Asıl mevzu seçim güvenliği

TİP'ten Diyarbakır gözaltılarına tepki: Asıl mevzu seçim güvenliği
Yayınlanma:
A+ A-
TİP, Diyarbakır gözaltılarına tepki gösterdi. Milletvekili adayı Ahmet Şık, "Asıl mevzu gözdağı vermek, seçim güvenliğini kendi lehine çevirmek, güvensiz bir ortam yaratmak" derken Genel Başkan Erkan Baş da, "Birlikte kazanacağız" ifadelerini kullandı.

ANKARA - Seçime 19 gün kala Diyarbakır merkezli 21 ilde aralarında gazeteci, avukat, siyasetçi, hak savunucusu ve sanatçılarında da olduğu çok sayıda ismin gözaltına alınmasına Türkiye İşçi Partisi’nden de (TİP) tepki geldi.

Artı Gerçek’e konuşan TİP İstanbul milletvekili adayı Ahmet Şık seçim güvenliğine dikkat çekere şunları söyledi: “İktidar sahaya inmiş durumda. Asıl mevzu gözdağı vermek, seçim güvenliğini kendi lehine çevirmek, güvensiz bir ortam yaratmak. Gazeteciler, STK temsilcileri ve avukatlar var gözaltına alınanlar arasında ki birçoğu seçim güvenliği için görev almış kişiler ve bu bize bir şey de söylüyor aynı zamanda.”

TİP Genel Başkanı Erkan Baş da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Seçimlere 1 aydan az zaman kalmışken HDP ve Yeşil Sol Parti üye ve yöneticilerine, baro üyelerine, gazetecilere, yurttaşlara yapılan siyasi operasyonu kınıyoruz. Bu Saray kumpasları Türkiye’nin özgürlük mücadelesini engelleyemez. Birlikte direndik, birlikte kazanacağız” dedi.

(ARTI GERÇEK)

Öne Çıkanlar