Tülay Hatimoğulları sandığa gitmeyen seçmelere seslendi: Ülkenin geleceği elinizde

Tülay Hatimoğulları sandığa gitmeyen seçmelere seslendi: Ülkenin geleceği elinizde
Yeşil Sol Parti Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları 14 Mayıs'ta sandığa gitmeyen 10 milyon seçmene seslendi. Hatimoğulları, "Ülkenin geleceği sizin elinizde. Sandığa gidin ve mührü tek adam rejimine karşı basın" dedi.

Artı Gerçek - Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, seçim sürecine dair Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı gerçekleştirdi. Basın Toplantısına Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana İl Eşbaşkanı Mehmet Karakış, Yeşil Sol Parti Adana İl Eş Sözcüsü Sabahat Mutluay ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir katıldı.

'ÖZGÜR BASIN İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ'

Hatimoğulları'na başarılar dileyen Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, yerel basın sorunlarına değinerek, basının daha özgür bir şekilde görevini yerine getirmesini istedi.
Yeşil Sol Parti Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları da tek adam rejiminin bu ülkede başta ana akım medya olmak üzere yerel basına yaşam hakkı tanımadığını belirterek basının özgürlüğü için Meclis'te mücadele edeceklerini dile getirdi. Hatimoğulları, "Haber alma hakkını sonuna kadar savunacağız" dedi.

'28 MAYIS'TA İKTİDARI GÖNDERECEĞİZ'

14 Mayıs seçimlerinde Yeşil Sol Parti olarak istenilen hedeflere ulaşamadıklarını kaydeden Hatimoğulları, 14 Mayıs öncesinde azimle sürdürdükleri seçim çalışmalarına “AKP-MHP faşist bloğunu 14 Mayıs’ta durdurduk, 28 Mayıs’ta göndereceğiz” motivasyonuyla devam ettiklerine işaret ederek şöyle konuştu:

"21 yıldır bu ülke nefessiz bırakıldı. 21 yıldır bu ülkede her açıdan özgürlükler ve demokrasinin her kademesine darbeler vuruldu. Ve biz Adana'da ve Türkiye'de rahat bir nefes alabilmek için rejimi 28 Mayıs'ta göndermek dışında bir seçeneğimizin olmadığını biliyoruz."

GELECEK İÇİN SANDIĞA

AKP-MHP iktidarının sandıklarda hileler yaptığı ve halen itirazların devam edip sayımların sürdüğünü belirten Hatimoğulları, sandığa gitmeyen 10 milyona yakın seçmene seslendi. Hatimoğulları, "14 Mayıs’ta sandığa gitmeyen siz değerli seçmenler, mutlaka sandığa gitmeliyiz ki ülkenin kaderini değiştirelim. Ülkenin geleceği sizin elinizde. Sandığa gidin ve mührü tek adam rejimine karşı basın" çağrısında bulundu.

'DEĞİŞİM KADINLARIN ELİYLE OLACAK'

Kadınların ve gençlerin gelecekleri için sandığa gitmesini isteyen Hatimoğulları şöyle devam etti:

"Bu ülkenin yarısı olduğumuz halde yok sayılan bizler hayatın her alanında şiddet mağduruyuz. Buna rağmen Cumhur İttifakı İstanbul Sözleşmesi’nden çekildi. Bununla kalmayıp seçim vaadi olarak Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Kanunu olan 6284 sayılı kanunu yasadan çıkarma sözü verdiler. Yalnız yaşayan kadınların da sahiplendirilmesi için çalışacaklarını söylediler. Bunu hiçbir kadın kabul etmez. Ayrıca kadınları başörtüsü üzerinden ayırmaya çalışanlar tarihi bir hata işliyor. Başörtülü ve başörtüsüz kadınlar el ele vererek tek adam rejimini değiştirecek. Ve kadına yönelik şiddetle etkin bir mücadele yürütmeye devam edilecek. Kadınlar bu iradeye sahip. Değişim kadınların elleriyle olacak." (MA)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar